امروز : پنج شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ - ۱۴:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اقبال گسترده به بانکداری اسلامی در روسیه

رئیس‌جمهور انگوشتیا، از جمهوری‌های خودمختار روسیه گفت: صنعت بانکداری اسلامی با اقبال گسترده‌ای در سراسر فدراسیون روسیه مواجه شده است.

به گزارش بابل نوین، به نقل از خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه، یونس بیک یفکوروف، رئیس‌جمهور اینگوشتیا در گفت‌و‌گو با اسپوتنیک اظهار کرد: خدمات بانکداری اسلامی امروز نه تنها در اینگوشتیا بلکه در کل روسیه رواج یافته است.
وی افزود: من در سمینارهای بانک توسعه اسلامی در تاتارستان و قازان حضور یافته‌ام و همه این سمینارها به این نتیجه ختم شده که ورود بانکداری اسلامی به عرصه بانکی ضروری است و هر جایی که این نوع فعالیت بانکی در جریان است، مردم از هر دین یا نژاد و قومیتی به آن اطمینان دارند.
یفکوروف تصریح کرد: به نظر من در روسیه تنها مسلمانان مشتری بانک‌های اسلامی نیستند، بلکه پیروان سایر ادیان نیز از خدمات این نوع بانک‌ها استفاده می‌کنند.
رئیس‌جمهور اینگوشتیا گفت: وام بدون بهره ـ که در شریعت اسلامی ربا خوانده می‌شود ـ به عنوان شاخصه بانکداری اسلامی سبب شده است که این نوع صنعت در روسیه با اقبال مردمی گسترده مواجه شود.
درخواست‌ها برای راه‌اندازی بانک اسلامی در اینگوشتیا
وی افزود: نه تنها مسلمانان بلکه بسیاری از مردم اعم از یهودی و بخشی از مسیحیان ارتودکس نیز با مسئله ربا در فعالیت‌های بانکی مخالفند و همین سبب شده که صنعت بانکداری اسلامی در روسیه رضایت مردم از ادیان مختلف را در پی داشته باشد؛ بنابراین چرا ما این صنعت را که مطالبات زیادی برای راه‌اندازی آن وجود دارد، در اینگوشتیا نداشته باشیم؟
یفکوروف تأکید کرد: به همین منظور مقامات اینگوشتیا در حال رایزنی با بانک توسعه اسلامی هستند و برای همکاری با این بانک هیئتی از این کشور در آینده‌ای نزدیک به عربستان سفر می‌کند.
بنا بر این گزارش، رئیس‌جمهور اینگوشتیا در حالی از اقبال گسترده به بانکداری اسلامی در روسیه سخن گفته است که نیکولای سیخومسکی، نایب‌رئیس بانک روسی «فنیش اکونوم» که در عرصه اقتصاد خارجی روسیه فعال است، پیش‌‌تر در گفت‌و‌گو با اسپوتنیک اعلام کرده بود که قوانین و فقدان زیرساخت‌ها و منابع انسانی مورد نیاز از عواملی است که مانع توسعه بانکداری اسلامی در این کشور شده است./ص

ایکنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين