امروز : دوشنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۸:۴۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حل مشکلات پذیرش دانشجوی زبان فارسی در دانشگاه‌های اوکراین

به گزارش بابل نوین، به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین و به مناسب سفر معاون بین المل بنیاد سعدی به این کشور جلسه‌ای به منظور بررسی پذیرش دانشجوی زبان فارسی در دانشگاه‌های اوکراین در وزارت علوم و آموزش این کشور برگزار شد.

در این جلسه که با حضور لیلیا گرینویچ، وزیر علوم و آموزش عالی اوکراین، بهشتی منفرد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در اوکراین، اولگ شارف، رئیس دپارتمان آموزش عالی اوکراین، سید محمدرضا دربندی، معاون بین‌الملل بنیاد سعدی و همچنین مسئولان دانشگاه ملی تاراس شفچنکو اوکراین و دانشگاه ملی زبان‌شناسی کی یف، برگزار شد، وزیر علوم و آموزش عالی اوکراین قول داد مشکلات پیش آمده در سیستم جدید پذیرش دانشجو حل شود و دانشگاه‌ها به روال گذشته در سال آینده، دانشجوی زبان فارسی داشته باشند.
همچنین بخش فرهنگی سفارت کشورمان در اوکراین با تدریس سوسن جبری، استاد اعزامی وزارت علوم، کارگاه بازآموزی استادان و دانشجویان زبان فارسی دانشگاه‌های اوکراین در دانشگاه شفچنکو را برگزار کرد.
در این کارگاه که با حضور مدرسان دانشگاه شفچنکو، دانشگاه ملی زبان‌شناسی کی‌یف، دانشگاه ایوان فرانکوا شهر لوف و دانشگاه تربیت معلم شهر خارکف برگزار شد، «علم بیان» با توجه به تقاضای استادان و مشکلاتی که در این موضوع وجود داشت، به عنوان موضوع درسی کارگاه، تدریس شد.
دربندی دراین کارگاه آموزشی ضمن معرفی بنیاد سعدی و فعالیت‌های آن، وعده داد که برگزاری دو دوره دانش‌افزایی کوتاه‌مدت برای استادان و دانشجویان کی‌اف در سه ماه اول سال ۹۶ برگزار خواهد شد.
 منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين