امروز : دوشنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۱۰:۳۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جای خالی سلامت روان در درمان سرطان/ کاهش مرگ و میر ناشی از سرطان

به گزارش بابل نوین،فرید میبدی جراح پستان و از محققان دانشگاه ‌استرالیا گفت: کاهش مرگ و میر ناشی از سرطان سینه در زنان امروزه در جوامع درمانی شنیده می‌شود و بحث کیفیت زندگی مساله امروز بیماران سرطانی است که باید به آن پرداخته شود.

وی در ادامه افزود: سرطان سینه شایع ترین سرطان در میان زنان است که امروزه بر خلاف گذشته از دست دادن سینه معضل اصلی نیست بلکه به سمت بازسازی  و عملکرد آن در حد امکان، انتخاب ایمپلنت مناسب با عکاسی سه بعدی از دغدغه های پزشکان است.
میبدی اظهار داشت: انتخاب ایمپلنت های مناسب گام مهمی در درمان سرطان سینه است و درصدد برداشتن توده بد خیم با حفظ سینه در بیماران هستیم.
وی گفت: درمانی عفونت‌های ایمپلنت یکی دیگر از مواردی است که در این کنگره مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد زیرا عفونت ناشی از ایمپلنت یکی از مشکلات جراح و بیمار است که در روش‌ جدید درمانی با حفظ ایمپلنت باید به مشکلات بیمار غلبه کنیم و حفظ این ایمپلنت ها که جایگزین قطع عضو شده هستند اثر روانی مطلوبی بر روی بیمار دارند.
جراح پستان و از محققان دانشگاه ‌استرالیا گفت: برای بهتر شدن حال روانی و جسمی بیمار تکنیک‌های جدید درمانی به کار گرفته می‌شوند که هم زمان با برداشته شدن توده سرطانی شکل سینه حفظ شود و بیمار از لحاظ زیبایی و عوارض سرطان سینه مشکلات خاصی را احساس نکند.
محقق کشورمان در ادامه خاطر نشان کرد: امروزه با مداخلات تیم های آنکولوژی رادیولوژی قضیه سرطان پستان با بحران مرگ و میر مواجه نیست بلکه کیفیت زندگی بیماران سرطانی مساله امروز است.
میبدی خاطر نشان کرد: درمان سرطان سینه یک درمان مداخله ای و ترکیبی است که در سال ۲۰۱۷ که در آن قرار داریم همگان به این نتیجه رسیدند که سرطان نیازمند مشارکت تیم درمانی به منظور کاهش عوارض است.
وی گفت: بنا بر سایز، محل، بیولوژی، فعالیت سلول سرطانی و سن بیمار تصمیم سازی درمان توسط تیم تخصصی گرفته می‌شود اما باید بدانیم بیماری سرطان یک بیماری چند فاکتوری است که ژنتیک، سابقه فامیلی و  صنعتی شدن محیط بیمار احتمال ابتلا به این بیماری را بیشتر می‌کند.
جراح سینه و از محققان دانشگاه ‌استرالیا از بهبود روش‌های تشخیصی سرطان در کشور به عنوان نقطه مثبت محققان ایرانی نام برد  و اظهار داشت: از آنجایی که سرعت تغییرات زیاد است محققان ایرانی نیز باید هم زمان با سرعت جهانی پیش بروند که افزایش ارتباطات بین المللی در این زمینه و به کار گیری از علم روز دنیا در این عرصه قابل اهمیت است.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين