امروز : دوشنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۱۷:۲۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

محکومیت مدیران ۲ واحد تولیدی در مازندران

مدیران 2 واحد تولید لوازم یدکی خودرو در ساری، به حبس تعزیری و جزای نقدی محکوم شدند.

به گزارش بابل نوین، به نقل از اداره اداره کل استاندارد مازندران مسعود جوادی مدیرکل استاندارد استان گفت: ۲ واحد تولیدی متخلف مستقر و فعال در شهرستان ساری پس از شناسایی و پلمب خط تولید، برای پیگیری های قانونی به دادگستری معرفی شدند.

وی افزود: مدیر یکی از این واحدها به دلیل جعل و سوءاستفاده از نشان استاندارد ملی کشور ودرج آن بر روی لوازم یدکی خودرو بی‌کیفیت و بازسازی شده به ۲سال حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی به مبلغ ۵۰ میلیون ریال شد.

مدیرکل استاندارد مازندران گفت: مدیر واحد تولیدی روغن موتور نیز به دلیل عدم رعایت موازین استاندارد روغن موتور و ممانعت از ورود بازرسان استاندارد به محل تولید به شش ماه حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی به مبلغ ۱۰ میلیون ریال محکوم شد.

جوادی افزود: این احکام در راستای ماده ۹ قانون سازمان ملی استاندارد، مبنی بر این که هرگاه اجرای استاندارد در مورد کالاهایی اجباری اعلام شود، تولید، تمرکز، توزیع و فروش این گونه کالاها با کیفیت پایین تر از استاندارد مربوط و یا بدون علامت استاندارد ایران ممنوع و با رعایت شرایط و امکانات خاطی و دفعات و مراتب جرم و مراتب تعزیر اعم از احضار، وعظ، تذکر، توبیخ، تهدید و اخذ تعهد و حبس از یک ماه تا دو سال و جزای نقدی از ۱۰۰ هزار ریال تا ۵۰ میلیون ریال به حکم محاکم صالحه محکوم خواهند شد.

موسسه استاندارد به منظور تامین سلامت عمومی مردم با هرگونه درج علامت استاندارد و تولیدات بدون مجوز و نظارت استاندارد به شدت برخورد قانونی می کند.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين