امروز : دوشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۹
تاریخ : 2014/12/24 - 16:15 ذخیره فایل ارسال به دوستان

نخستین همایش اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و روان گردان ها

نخستین همایش اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و روان گردان ها در دانشگاه آزاد اسلامي واحد بابل برگزار شد.

نخستین همایش اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و روان گردان ها در دانشگاه آزاد اسلامي واحد بابل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداری ویژه شهرستان بابل، نخستین همایش اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و روان گردان ها با حضور حمید صرامي، مدیر کل تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدرنهاد ریاست جمهوری و مهندس رجب ملائی رئیسی،معاون استاندار و فرماندار ویژه این شهرستان در دانشگاه آزاد اسلامي واحد بابل برگزار شد.

در این همایش حمید صرامي، مدیر کل تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدرنهاد ریاست جمهوری گفت: تقویت دانش تئوریک، مبانی نظری و راهکارهای اجتماعی کردن امر مبارزه مواد مخدر در ابعاد پیشگیری، درمان و کاهش زیانهای ناشی از مصرف مواد مخدر از اهداف برگزاري اين همايش است و با هماهنگی های صورت گرفته تا پایان سالجاري این همایش در تمام استان هاي كشور برگزار مي شود.
وي اظهاراميدواري كرد، بتوان با کاربردی کردن مقالات تخصصی در حوزه پیشگیری و درمان، موج جدیدی در امر مبارزه نرم افزاری با مواد مخدر ايجاد شود.
مدیر کل تحقیقات و آموزش ستاد با اشاره به نقش اساتید، نخبگان و دولت مردان در خصوص مبارزه با مواد مخدر، افزود: برای امر مبارزه نیازمند رویکردی هماهنگ هستیم به این معنی که با قاچاقچیان و تهیه و توزیع کنندگان موادمخدر به گونه ای برخورد شود تا از دسترسی به مواد جلوگیری شده و نوجوانان و جوانان حتي به صورت تفننی و آزمایشی هم اقدام به مصرف موادمخدر نكنند.
صرامي، برنامه ریزی کارآمدی علمی و تخصصی را بهترین حالت پیشگیری دانست و خاطرنشان كرد: اطلاع رسانی، آموزش مهارت های زندگی، آموزش سبک فرزند پروری و اقدامات جایگزینی مانند توسعه ورزشی و اقدامات هنری زمینه توانمند سازی آحاد سالم جامعه را فراهم مي كند.
وي تأکید کرد: در بحث درمان نیز با ارائه خدمات درمانی برای معتادان زمینه بهبودی آنان، فراهم و با مراقبت از معتادان بهبود یافته از بازگشت اعتياد، جلوگیری مي شود.

مهندس ملائی ،معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل نیز در حاشیه این همایش با اشاره به اين كه سازمان هاي مردم نهاد مي توانند در امر مبارزه با مواد مخدر به بهترين شكل در برقراري و بسط ارتباط بين دولت و مردم، نقش آفريني كنند، ياد آور شد: اجتماعي شدن مبارزه با مواد مخدر و اجراي طرح هاي پيشگيري در اين راستا، مطلوب ترين راهبرد مقابله با اين پديده ي خانمانسوز است.

وی با بيان اين كه جامعه توسعه يافته، جامعه اي است كه مردم در متن كار باشند و احساس نمايند در كنترل و مقابله با آسيب هاي اجتماعي تاثير گذار و نقش آفرين اند، خاطر نشان ساخت: به راستي، نوع نگاه و عملكرد همه مسوولين سه قوه در معني بخشيدن به تاثير گذاري مردم در فرايند شكل گيري و مديريت امور اجتماعي در راستاي آرمان هاي امام راحل، منويات و فرامين رهبر معظم انقلاب و درس آموزه هاي شهداي والا مقام انقلاب اسلامي تعيين كننده و حائز اهميت است.

این مقام مسئول در پایان بر نقش موثر دانشگاه ها، مراكز علمي و پژوهشي، صاحب نظران و فرهيختگان نیز در درك پديده هاي اجتماعي از سوي مردم و تمهيد آمادگي هاي فرهنگي و فكري لازم براي مشاركت آنان در امر مبارزه با آسيب هاي اجتماعي تاكيد نمود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين