امروز : یکشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۲۲:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
واشنگتن فری بیکن؛

اظهارات مقام اروپایی درباره سپاه/ اعلام جنگ علیه ایران؟

«دلیل اصلی برای اینکه سپاه پاسداران ایران نباید در لیست سازمان های تروریستی قرار بگیرد این است که سپاه یک سازمان تروریستی نیست...»

به گزارش بابل نوین، پایگاه آمریکایی واشنگتن فری بیکن (Washington Free Beacon) با انتشار گزارشی تحت عنوان “مقام ضد تروریسم اروپایی: سپاه پاسدران ایران و اخوان المسلمین، گروه های تروریستی نیستند” به انعکاس اظهارات “پیتر نیومن” در این رابطه پرداخته است.

 

در این گزارش آمده است: «”پیتر نیومن” از مقامات برجسته ضد تروریسم اروپا با انتشار مطلبی در توییتر عنوان کرد که دلیل اصلی برای اینکه سپاه پاسداران ایران نباید در لیست سازمان های تروریستی قرار بگیرد این است که سپاه یک سازمان تروریستی نیست؛ مانند اخوان المسلمین.

“پیتر نیومن” از مقامات ضد تروریسم اتریش است که مسئولیت او فعالیت در راستای مبارزه با افراط گرایی خشونت آمیز در سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) است.
نیومن این مطلب را در پاسخ به توییت ماریک فیتزپاتریک عنوان کرده است که با اشاره به تلاش برخی مقامات آمریکایی برای قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی عنوان کرده بود: «به نظر من قرار دادن نام سپاه ایران در لیست گروه های تروریستی بی معنا است.»

 

گفتنی است پایگاه آمریکایی هافینگتون پست (Huffington Post) نیز چندی پیش با انتشار یادداشتی تحت عنوان “تررویستی خواندن سپاه ایران، عواقب وخیمی خواهد داشت” به تهدیدات دولت ترامپ مبنی بر قرار دادن نام سپاه ایران در لیست سازمان های تروریستی و عواقب آن پرداخته و این اقدام را اعلام جنگ علیه ایران خواند.
در این یادداشت آمده است: «بر اساس گزارشات، دولت ترامپ با وجود هشدار مقامات دفاعی و اطلاعاتی آمریکا، در حال بررسی قرار دادن نام سپاه ایران در لیست سازمان های تروریستی است. حقیقت آن است که بسیاری از کشورهای منطقه ای در خارج از مرزهای خود مداخله نظامی دارند؛ عربستان سعودی در بحرین و یمن، ترکیه در سوریه و عراق و یا روسیه در سوریه. آمریکا که مثال بارز و تاریخی این موضوع است و اکنون نیز حضور نظامی گسترده ای در خلیج فارس و سراسر منطقه دارد.

 

سپاه ایران یک نهاد دولتی و بخشی جدایی ناپذیر از نیروهای مسلح این کشور است و اعلام کردن آن به عنوان یک سازمان تروریستی معادل با تروریستی خواندن ارتش کشوری دیگر است؛ چنین اقدامی مساوی با اعلام غیر رسمی جنگ بوده و شعله های تنش را در منطقه بر می افروزد.»/ص

جام نیوز

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين