امروز : سه شنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۶ - ۱۰:۵۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تصمیم ترامپ برای یک صدور فرمان مهاجرتی جدید

به گزارش بابل نوین، رئیس‌جمهور آمریکا امروز پس از حضور در جمع حامیان پر و پا قرص سیاست‌های ضدمهاجرتی خود در مریلند، فرمان اجرایی جدید را امضاء خواهد کرد.

برنامه روزانه کاخ سفید نشان می‌دهد که دستور اجرایی جدیدی از سری دستورات رئیس‌جمهور جدید آمریکا در راه است.

آنطور که اداره اطلاع‌رسانی کاخ سفید گفته، «دونالد ترامپ» ساعت ۱۲ به وقت محلی (ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران) فرمان اجرایی جدیدی را امضاء و برای اجراء، به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ خواهد کرد.

هنوز مشخص نیست که مفاد این فرمان چیست ولی مقامات کاخ سفید پیش از این قول داده بودند که فرمانی جدید برای زنده کردن فرمان ضدمهاجرتی پیشین، منتشر شود. فرمان ضدمهاجرتی ترامپ که در هفتمین روز جلوسش بر کرسی ریاست‌جمهوری امضاء شد، توسط قضات فدرال لغو شد.

در فرمان قبلی، اتباع کشورهای ایران، سوریه، لیبی، سومالی، یمن، سودان و عراق به مدت ۹۰ روز از ورود به خاک آمریکا منع می‌شدند.

گفته می‌شود که در فرمان اجرایی جدید، نقائص فنی فرمان قبلی برطرف شده و مثلاً، دارندگان گرین‌کارت و ویزای آمریکا و همچنین کسانی که در هنگام امضای فرمان در مسیر هستند، از شمول فرمان معاف می‌شوند.

ترامپ ۲ ساعت قبل از امضای این فرمان، در اجلاس سالانه محافظه‌کاران در مریلند حاضر خواهد شد؛ جایی که تاکنون سخنرانی‌های مهیج زیادی در تقدیر از سیاست‌های بیگانه‌ستیز ترامپ ایراد شده است.

منبع:فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين