امروز : پنج شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۶ - ۱۰:۵۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جزئیات اولین جلسه مذاکرات ایران و عربستان درباره حج ۹۶

نخستین جلسه مذاکرات حج تمتع ۹۶ بین هیئت مذاکره‌کننده کشورمان و مسئولان حج عربستان در حالی برگزار شد که تیم مذاکره‌کننده کشورمان بر حقوق حجاج ایرانی تأکید کرد.

به گزارش بابل نوین، نخستین جلسه مذاکرات بین هیئت جمهوری اسلامی ایران به‌سرپرستی حمید محمدی و هیئت وزارت حج عربستان به‌سرپرستی محمد صالح بنتن وزیر حج عربستان بعدازظهر امروز برگزار شد.

 

در این نشست دوساعته که در محل وزارت حج عربستان و با استقبال رسمی وزیر حج عربستان از سرپرست سازمان حج و زیارت و هیئت همراه در جده برگزار شد، طرفین به ارائه دیدگاههای خود پرداختند.

در این دیدار حمید محمدی سرپرست هیئت ایرانی ضمن تبیین مواضع و انتظارات جمهوری اسلامی ایران و تأکید بر حقوق حجاج ایرانی که پیش‌تر رئوس آن به وزارت حج عربستان اعلام شده بود، به تشریح نقطه نظرات جمهوری اسلامی ایران در این ارتباط پرداخت.

همچنین وزیر حج عربستان نیز برنامه‌های وزارت متبوعش برای حج آتی را تشریح و ابراز امیدواری  کرد که حج آتی با حضور حجاج ایرانی برگزار شود.

مقرر شد ابعاد مختلف موضوعات حج تمتع ۹۶ در نشستهای آینده دو طرف مورد بررسی قرار گیرد.

هیئت مذاکره کننده کشورمان متشکل از مسئولان سازمان حج و زیارت و نماینده بعثه مقام معظم رهبری روز چهارشنبه تهران را به‌مقصد عربستان ترک کردند و امروز نخستین جلسه مذاکرات برای حج تمتع ۹۶ میان دو کشور برگزار شد./ص

خبرگزاری دانشجو

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين