امروز : جمعه, ۲۷ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۶ - ۱۷:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه زرگرشهر:

ادعاهای اخیر دشمنان ایران در مونیخ ثمره دپپلماسی لبخند است/ دولت نباید از خدمت‌رسانی به مردم شانه خالی کند

امام‌جمعه زرگرشهر گفت: احساس می‌شود این مسایل ثمره دیپلماسی لبخند در مقابل دشمن است اما دیپلماسی رهبری که فرمودند عزت حکمت و مصلحت مد نظر است، ما خواهان یک دیپلماسی قوی و شجاعانه هستیم.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام محسن شیخی‌عزیزی امام‌جمعه زرگرشهر در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با اشاره به شهادت حضرت زهرا(س) اظهار کرد: وقتی امام زمان(عج) یک امام جهانی است زهرای مرضیه الگوی جهانی برای همه است.
وی افزود: این بانوی بزرگ جهان اسلام باید در ابعاد مختلف از جمله خدا شناسی، همسر‌داری، روابط اجتماعی، ایثار و انفاق، تربیت فرزندان و ولایت‌مداری  الگو باشد.
امام‌جمعه زرگرشهر با اشاره به روز تعلیم و تربیت اسلامی ادامه داد: از وظایفی که همه افراد جامعه، خانواده و خاصه آموزش و پرورش برعهده دارند کار تعلیم و تربیت است.
این مقام مسئول تصریح کرد: هردو نقش تعلیم و تربیت را پیغمبران بر عهده دارند و این نشان از جایگاه ویژه آن است، پیغمبران تزکیه و تعلیم کارشان بوده و زمینه‌های رشد و پاکسازی درون افراد از پلیدی برای رسیدن به سعادت انسان را در افراد فراهم و محیا کردند.
حجت‌الاسلام شیخی‌عزیزی گفت: معلمین حتی معلمین غیر معارف اسلامی باید با رفتار و حرکات نقش معلمین معارفی و تربیتی را داشته باشند و به همه امور اهمیت دهند، بسیاری از معلمین غیر تربیتی و معارفی خیلی از شهدا را در کشور ما پرورش دادند.
وی افزود: آموزش و پرورش باید از تک بعدی بودن بیرون بیاید، نباید با مسئله پرورشی،تربیتی و آموزشی به طور سیاسی و با سیاسی‌کاری برخورد کرد.
خطیب جمعه زرگرشهر تاکید کرد: باید دغدغه آموزش و پرورش هم تعلیم باشد هم تربیت و خانواده‌ها نیز باید اینگونه عمل کنند ، همان‌گونه به سایر امور توجه دارند برای تربیت فرزندان نیز باید توجه ویژه کرد.
وی با اشاره به بیانات بسیار مهم رهبری در ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران اظهار کرد: سخنرانی رهبری حاوی نکات بسیار ارزشمندی بود و مهمترین این نکته آن بود که فرمودند اگر مقاومت نبود رژیم صهیونیستی زمینگیر نمی‌شد و به واقع علت، ایستادگی مقاومت است .
شیخی ادامه داد: شما ببینید جنگ غزه باعث شد که رژیم صهیونیستی جرات نکند به سمت ایران حمله کند، مدافعین حرم در آن سوی کشورها می‌جنگند و جانفشانی می‌کنند تا ما درون کشور امنیت داشته باشیم، با حمایت از مقاومت، انتفاضه و مدافعین حرم کسی نمی‌تواند به این کشور آسیبی برساند.
وی افزود: باید حمایت اصولی از انتفاضه شود، نباید به این نشست‌های برخی از کشورها با اسرائیل توجه شود و تا زمانی که گروه‌های مقاومت در مسیر انتفاضه و مقاومت هستند از آن‌ها حمایت خواهیم کرد.
امام‌جمعه بخش لاله آباد شهرستان بابل با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری که در هفته های اخیر فرمودند”دولت باید به مردم توجه کند و گلایه‌های مردم را نباید نادیده بگیرد” تصریح کرد: دولت باید توجه داشته باشد امروز گرانی، فقر و بیکاری مردم را آزار می‌دهد، درست است مردم در ۲۲ بهمن در راهپیمایی عظیم در سردترین هوا حاضر می‌شوند اما این مسئله فرق می‌کند.
وی افزود: دولت نباید از خدمت‌رسانی به مردم شانه خالی کند و این که بگوییم دولت خرابه‌ای را تحویل گرفته است این عذر اصلا قابل قبول نیست چون شما در زمان قبل از انتخاب با چشم باز اوضاع را رصدبررسی کردید و یادتان رفته قول دادید در برنامه ۱۰۰ روزه اقتصادی مشکلات جامعه را برطرف کنید، بدانید ملت این عذرها را قبول نمی‌کند.
حجت‌الاسلام شیخی‌عزیزی  ادامه داد: در آستانه انتخابات جدید هستیم هر نامزدی می‌خواهد شرکت کند باید به درستی بررسی کند و بعدا عذری نیاورد و مانند امروز هر مسئولی نگوید من یک خرابه تحویل گرفتم، این خیانت به شعور مردم است.
وی افزود: مردم با شعارها و حرف‌های شما به شما را می‌دهند و این نوع تفکر در حقیقت زیر سوال بردن درک  و شعور مردم است.
امام‌جمعه زرگرشهر با اشاره به کنفرانس اخیر مونیخ آلمان یادآور شد: در کنفرانس امنیت مونیخ آلمان شاهد حرف‌ها و مزخرفات وزیران خارجه عربستان، ترکیه و برخی از کشورها بودیم  که باید به آن جواب مناسبی داد.
وی با گلایه شدید از وزارت امور خارجه ادامه داد: چرا دیپلماسی ایران اینقدر منفعلانه برخورد می‌کند که عربستان برای ما ادعا کند، یادتان رفته رهبری دو سال قبل در جریان کشته شدن حجاج و بازپس گیری شهدا با یک تشکر آن ها را وادار به عقب‌‌نشینی کرد.
حجت‌الاسلام شیخی‌عزیزی در پایان گفت: احساس می‌شود این مسایل ثمره دیپلماسی لبخند در مقابل دشمن است اما دیپلماسی رهبری که فرمودند عزت حکمت و مصلحت مدنظر است، ما خواهان یک دیپلماسی قوی و شجاعانه هستیم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين