امروز : پنج شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۶ - ۱۸:۰۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه بابل:

تمام سلاح‌های جهان اسلام باید به سمت رژیم اشغالگر صهیونیستی نشانه رود/ دولت باید حمایت کند تا کشاورزان و باغداران دلگرم شوند

امام‌جمعه بابل گفت: دشمنان و عوامل آن‌ها در منطقه به دنبال این هستند که سلاح مبارزه را از دست مقاومت گرفته و لباس رزم را از تن آن ها بکنند، امروز تمام سلاح‌های جهان اسلام باید به سمت رژیم اشغالگر و ددمنش صهیونیستی نشانه برود.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی امام‌جمعه بابل در خطبه‌های نمازجمعه امروز این شهر با تسلیت ایام فاطمیه اظهار کرد: بسیاری از افراد توشه معنوی خود در یک‌سال را از حضرت زهرا(س) و مجالس فاطمیه می‌گیرند.

وی افزود: مجالس فاطمیه اگر در هر محیط و محفلی اقامه شود می‌تواند بسترساز برکت الهی بر آن محیط باشد و اقامه این عزا برکت‌آفرین برای بانیان و حاضران است.

امام‌جمعه بابل ادامه داد: شایسته است در ایام فاطمه تکایا و محافل مجالس باشکوهی برگزار، محافل و دسته‌های عزا راه‌اندازی شود، امیدواریم مراسم دسته‌روی شهادت حضرت زهرا(س) مانند سال‌های گذشته باشکوه برگزار شود.

این مقام مسئول با اشاره به برگزاری ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه در تهران تصریح کرد: اهمیت این کنفرانس آنجا عیان می‌شود که رهبرم معظم انقلاب اسلامی شخصا حاضر شد و سخنرانی کرد.

حجت‌الاسلام روحانی افزود:  مساله انتفاضه و فلسطین امروز با خطراتی مواجه است، دشمن تلاش می‌کند که مساله فلسطیبن از اولویت جهان اسلام خارج شود.

وی تاکید کرد: این مساله از حافظه تاریخی جهان اسلام خارج نخواهد شد و دشمن تلاش می‌کنند تا مساله فلسطین را به حاشیه ببرد و اصالت آن را در جهان اسلام از کار بی‌اندازند.
خطیب جمعه بابل ادامه داد: دشمن به‌دنبال انحراف کشاندن در جهان اسلام و تغییر اولویت است، تلاش اسرائیل در منطقه این است که به تدریج مساله اشغال فلسطین را به دست فراموشی بسپارد، یکی از مسؤولان رژیم صهیونیستی اقدام به نمایش گذاشتن هدایای برخی از سران کشورهای عربی و اسلامی نمود تا مخفیانه با اسرائیل رابطه برقرار کنند.
وی افزود: نباید خطر اسرائیل که جز خباثت برای جامعه اسلامی نداشت فراموش شود و آن‌ها در تلاش هستند تا ایران را به عنوان یک خطر برای دیگر کشورها معرفی کنند.
روحانی تصریح کرد: مساله اصلی لزوم هوشمندی مبارزان فلسطینی است و نباید در مبارزه با دشمن تردیدی شود، باید در مقابل رژیم صهیونیستی مقاومت کردشود و تنها راه آزادی  قدس عزیز مقاومت است.
وی  گفت: دشمنان و عوامل آن‌ها در منطقه به دنبال این هستند که سلاح مبارزه را از دست آن‌ها گرفته و لباس رزم را از تن آن ها بکنندو خطر  بزرگ در جهان اسلام از یاد بردن مساله مهم و اولویت اصلی جهان اسلام یعنی فلسطین است، امروز تمام سلاح‌های جهان اسلام باید به سمت رژیم اشغالگر و ددمنش صهیونیستی نشانه برود.
امام‌جمعه بابل با اشاره به جنایت تکفیری‌ها در منطقه اظهار کرد: برادر کشی‌ها امروز در سطح منطقه توسط عناصر تکفیری به راه افتاده است، عناصر تکفیری به جان مسلمانان افتادند و این طراحی دشمنان ما است تا مبارزه را به درون جوامع اسلامی بکشانند.
وی افزود: در کنفرانس امنیتی مونیخ که مسؤولان کشورها حاضر می‌شوند و سخنرانی می‌کنند سه سخنرانی شبیه به هم بود که انگار از دست هم کپی کردند و این مسئله تعجب بسیاری را برانگیخت که جملات و عبارات آن ‌ها شبیه هم بود.
حجت‌الاسلام روحانی  ادامه داد: سه سخنرانی وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، وزیر خارجه عربستان و ترکیه مشابه هم بود، شعارها و جملات آن‌ها شبیه به هم موجی را مطرح کردند که ایران را خطر جهان معرفی نمایند، ما افتخار می‌کنیم که خطر مهمی برای موجودیت رژیم اشغاگر قدس هستیم.
وی افزود: عربستان رژیم پادشاهی تروریزم است و همه درآمد خود را برای نشر فرهنگ وهابیت و گروه‌های تکفیری هزینه می‌کند، النصره، داعش و القاعده را راه‌اندازی کردند و بعد از مبارزات انتخاباتی که ترامپ عربستان را در راس کشورهای تروریست و خطرناک معرفی کرد وزیر خارجه عربستان و ولیعهد عربستان دو هفته در آمریکا حضور پیدا کردند تا تغییر در نگاه ترامپ ایجاد کنند و با او معامله کردند.
خطیب جمعه بابل با اشاره به وظایف امور خارجه ایران گفت: وزیر امور خارجه پاسخ دندان‌شکنی به این مسائل دهد، انتظار مردم ما این است که دیپلماسی ایران یک دیپلماسی تهاجمی و محکم باشد، کوبنده با این صحنه‌ها مواجه شود و اقتدار ما را به رخ بکشاند.
وی تصریح کرد: تقاضا داریم وزارت امور خارجه با برخوردی ضعیف مواجه نشود، این‌ها با ایجاد وحدت به دنبال پادویی آمریکا در منطقه هستند تا جنگ نیابتی آمریکا را به سرانجام برسانند و آل سعود صحنه‌های جگر خراشی علیه مردم یمن به‌راه انداخته‌اند که این شیطان صفتی آن‌ها را نشان می‌دهد.
حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به مسائل اقتصادی امروز باغداران شمالی کشور اظهار کرد: برخی افراد به دنبال واردات پرتقال هستند و وزیر جهاد کشاورزی مخالف این امر بود اما جریان دلالی و صحنه‌سازی اینقدر زیاد است که به رغم اینکه بازار داخلی پاسخگو بود اما مثل اینکه این اتفاق در حال شکل‌گیری است.
وی افزود: باغداران دچار خسارت شدند اما همین مقدار باقیمانده می‌تواند نیاز داخل را برطرف کند ولی دلالان قهاری که بازار واردات را در دست گرفته‌اند در حال واردات پرتقال هستند، اگر از محصولات داخلی حمایت نشود و بسیاری از باغات مرکبات نابود و همین مقدار امید از آن‌ها گرفته خواهد شد.
امام‌جمعه بابل تاکید کرد: شایسته است در کنار این جریان سنگینی که دلالان می‌خواهند با واردات ضربه بر محصولات داخلی بزند، دولت باید حمایت کند تا کشاورزان و باغداران دلگرم شوند.
وی با اشاره به برگزاری باشکوه یادواره شهدای شهرستان بابل افزود: صمیمانه  از حضور همه مردم در یادواره ۱۷۴۴ شهید شهرستان بابل با محوریت شهدای روحانی تقدیر می‌کنم، این حضور باشکوه و با عظمت به قدری بود که سراسر مصلا پرشد و امسال شکوه بیشتری داشت، این لطف و محبت مردم بابل به شهدا به ویژه شهدای روحانی بود.
حجت‌الاسلام روحانی در پایان گفت: ملتی که شهید آفرین است و مردمش قدردان شهدای خود هستند هیچ‌گاه در مشکلات و سختی‌ها در مقابل دشمنان از مقاومت و ایستادگی باز نخواهد ایستاد.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين