امروز : پنج شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ - ۹:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

باید و نبایدهای ایام خانه تکانی

سازمان آتش نشانی برای پیشگیری از آسیب احتمالی و حادثه در ایام خانه تكانی هشدار داد.

به گزارش بابل نوین، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بهشهر اعلام کرد: همه ساله در اسفند ماه ایرانیان برای استقبال از فصل بهار و برگزاری عید نوروز به خانه تکانی می پردازند.

این سنت در مواردی باعث آسیب های جدی اعضای خانواده می شود، با رعایت نکات ایمنی می توان از این آسیب ها پیشگیری کرد و سال نو را بدون حادثه جشن گرفت.

در زمان نظافت خانه خود و استفاده از نردبان و یا چهارپایه از سطح اتکایی با زمین آن کاملا مطمئن باشید و از نوع استاندارد و نردبان دوطرفه استفاده کنید.

ازشستشوی پرده، کف آشپزخانه و حمام که آلوده به مواد روغنی می شوند توسط مواد سریع الاشتعال (بنزین) جدا خودداری کنید.

از قراردادن مواد شوینده مانند وایتکس و جوهرنمک در روی زمین و در دسترس کودکان جدا خودداری کرده و در حد استاندارد از آنان استفاده کنید.

در زمان پاک کردن شیشه و پنجره های منزل احتیاط کرده و از رفتن بر روی نرده ها و یا قرنیزهای آن جدا خودداری کنید.

شستشوی لوازم برقی مانند لوستر و چراغ روشنائی قبل از قطع کامل برق بسیارخطرناک بوده واحتمال برق گرفتگی افراد را فراهم می سازد برای پیشگیری ابتدا به وسیله دستکش پلاستیکی قطع و سپس نسبت به پاکسازی آن اقدام کنید.

در زمان جابجایی لوازم خانگی به خصوص اجاق گاز احتیاط کرده و کلیه اتصالات مربوط به گاز اعم از شهری و کپسول را توسط آب و صابون چک کرده تا ازعدم نشتی گاز مطمئن شوید ضمنا نسبت به تعویض به موقع شیلنگ های رابط گاز فرسوده اقدام کنید.

از ریختن مواد قابل اشتعال زا در چاه های فاضلاب، دستشویی و توالت جدا خودداری کرده چرا که در اثر ریزش اینگونه مواد در محیط خانه احتمال انفجار و آتش سوزی بسیار است.

شارژ به موقع خاموش کننده دستی آتش نشانی موجود در محیط خانه شما می تواند کمک بسزائی در زمان آتش سوزی احتمالی به شما کند.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين