امروز : شنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ - ۹:۵۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیشنهادهای ضد ایرانی بولتون برای ترامپ

به گزارش بابل نوین، جان بولتون اولویت‌های سیاست خارجی محافظه‌کارانه آمریکا را برای دولت ترامپ تبیین کرد.

به نقل از وبسایت “دیلی کالر”؛ جان بولتون، سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل در زمان جورج دابلیو بوش روز جمعه با سخنرانی در اندیشکده کنفرانس اقدام سیاسی محافظه‌کاران، ۵ اولویت سیاست خارجی را برای پیگیری برنامه‌ای محافظه‌کارانه در دولت دونالد ترامپ تبیین کرد.

وی سخنرانی خود را با اشاره به این نکته آغاز کرد که گرچه وزیر امور خارجه یا مشاور امنیت ملی نیست، همچنان برای بازگشت آمریکا به یک سیاست خارجی محافظه‌کارانه «متعهد» می‌ماند.

یکی از ۵ سیاست خارجی پیشنهادی بولتون، با ایران ارتباط تنگاتنگی دارد. وی در دومین پیشنهاد خود به ترامپ، با مطرح کردن ادعا‌هایی مضحک از دولت وی خواست با گسترش سلاح‌های کشتار جمعی به خصوص در ایران و کره شمالی مقابله کند. او در خصوص توافق هسته‌ای ایران نیز گفت ترامپ باید «آن را لغو کند و توافق را در سریع‌ترین زمان ممکن خاتمه دهد.»

یکی دیگر از پیشنهاد‌های بولتون برای ترامپ، یافتن راهکارهایی برای آنچه وی «تروریسم اسلامی» خواند، بود. وی مدعی شد دولت آمریکا باید برای نابودی گروه تروریستی داعش در سریع‌ترین زمان ممکن وارد عمل شود؛ ولی وی هشدار داد این هدف باید به گونه‌ای تحقق یابد که به قدرت گرفتن ایران منجر نشود. به گفته او، «این دقیقاً در تضاد با راهکار اوباما است.»

سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل همچنین از ترامپ خواست فشار خود را بر کره شمالی و چین افزایش دهد. روسیه نیز از تیغ انتقادهای بولتون در امان نماند. وی در سخنرانی خود از آنچه بی‌توجهی روسیه به «پیمان نیروهای میان‌برد هسته‌ای» نامید انتقاد کرد و از ترامپ خواست، آمریکا را از این پیمان خارج کند.

منبع:العالم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين