امروز : سه شنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ - ۱۰:۳۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اصغر فرهادی برای مراسم جوایز اسکار نماینده معرفی خواهد کرد

منابع خبری گزارش دادند، اصغر فرهادی کارگردان فیلم فروشنده در ادامه اعتراض به دستور دونالد ترامپ در باره ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور مسلمان به خاک آمریکا اعلام کرد که در مراسم جوایز اسکار نماینده معرفی می کند.

به گزارش بابل نوین، به نقل از منابع خبری ، فرهادی پیشتر بدنبال صدور دستور دونالد ترامپ ،‌رئیس جمهوری آمریکا برای عدم صدور ویزا برای شهروندان هفت کشور مسلمان نشین از جمله ایران اعلام کرد که در مراسم اسکار شرکت نخواهد کرد.
آکادمی علوم و هنرهای سینمایی پیشتر در حمایت از اصغر فرهادی٬ فیلمساز ایرانی دستور دونالد ترامپ٬ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر این محدودیت را محکوم کرده است.
اگرچه اجرای فرمان ترامپ از طرف دادگاه های آمریکا متوقف شد ولی اصغر فرهادی همچنان در تصمیم خود تجدید نظر نکرده است.
«فروشنده» هفتمین ساخته اصغر فرهادی، نامزد سینمای ایران در اسکار ۲۰۱۷ و نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم خارجی زبان است.
مراسم اهدای جوایز اسکار ۲۰۱۷ یکشنبه شب٬ ۲۶ فوریه (دوشنبه نهم اسفند) در لس‌آنجلس برگزار می‌شود.
اصغر فرهادی که در سال ۲۰۱۲ برای فیلم جدایی نادر از سیمین جوایز گلدن گلوب و اسکار را گرفت٬ در میان اهالی سینما در آمریکا ،فیلمساز شناخته شده‌ای است. او سه بار نامزد اسکار و یک بار برنده این جایزه شده است.
فیلم ‘فروشنده’ مضمونی اجتماعی دارد و به بررسی رابطه زوجی به نام ‘عماد’ و ‘رعنا’ می پردازد. شهاب حسینی و ترانه علیدوستی نقس های این اثر سینمایی را ایفا کردند.
این اثر با حضور در شصت نهمین دوره جشنواره سینمایی کن، نخل طلایی بهترین فیلمنامه را برای اصغر فرهادی و بهترین بازیگر مرد را برای شهاب حسینی به ارمغان آورد./ص

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين