امروز : دوشنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ - ۱۰:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

معرفی برندگان کتاب سال سینمای ایران

ششمین دوره مراسم اهدای جایزه کتاب سال سینمای ایران عصر دیروز جمعه در ساختمان شماره یک خانه سینما در خیابان بهار با معرفی برگزیدگان برگزار شد.

به گزارش بابل نوین، اکبر نبوی دبیر ششمین دوره جشن کتاب سال سینما گفت: در این دوره ۴۷ اثر به دست ما رسید که با پیشنهاد هیأت داوران آثار را موضوعی تر بررسی کنند و به همین علت جوایز افزایش پیدا کرد. این جوایز در چهار بخش مباحث نظری، فنون عملی، فیلم و فیلمساز و مرجع شناسی به برگزیدگان اهدا می شود. در ادامه مراسم محمد بزرگ نیا که در کنار شهرام جعفری نژاد، محمد شهبا، محمد گذرآبادی و مسعود نقاش زاده داوری این دوره از مراسم را برعهده داشت، بیانیه هیأت داوران را قرائت کرد. جوایز این دوره از مراسم به این شرح اهدا شد: در بخش فنون عملی جایزه مولف برای کتاب «مفاهیم و تکنیک های فیلمبرداری» به محمد رحیمی اهدا شد. همچنین جایزه بهترین ترجمه در این بخش به مصطفی خرقه پوش برای کتاب «مکالمات والتر مرچ» اهدا شد.

در بخش فیلم و فیلمساز جایزه تالیف هدهد زرین به مولف کتاب «زیر پوست قصه ها» نوشته سعید عقیقی اهدا شد. در بخش ترجمه هدهد زرین به سهراب مهدوی نویسنده کتاب «سر کلاس با کیارستمی» اهدا شد.

در بخش مباحث نظری جایزه بخش تالیف به کتاب «فلسفه فیلم» تالیف احمدرضا معتمدی اهدا شد.

هدهد زرین ترجمه هم به کتاب «معماری تصویر» ترجمه علی ابهری اهدا شد. در بخش کتاب های مرجع در بخش تالیف هدهد زرین به اصغر یوسفی نژاد برای «کتابشناسی سینما» رسید. همچنین هدهد زرین بخش ترجمه به نوید پورمحمدرضا و نیما عیسی پور برای کتاب «شهرها و سینما» اهدا شد.

ادامه هدهد زرین جایزه ویژه هیات داوران نیز به احمد ضابطی جهرمی برای کتاب «تکنیک های تدوین» اهدا شد. همچنین جایزه ویژه سینمای ایران به کتاب «رویای صادقه» از بهزاد رحیمی تعلق گرفت. همچنین محمود بهمن پور مدیر نشر نظر مورد تقدیر قرار گرفت.

در بخش فنون عملی هدهد زرین و لوح افتخار به محمد رحیمی برای تالیف کتاب «مفاهیم و تکنیک‌های فیلمبرداری» اهداء شد.

در بخش ترجمه جایزه به کتاب «مکالمات والترمرچ» نوشته مایکل انداج با ترجمه مصطفی خرقه پوش رسید.

همچنین در بخش ترجمه، جایزه به سهراب مهدوی برای ترجمه کتاب «سرکلاس با کیارستمی» نوشته پال کرونین، اهداء شد.

در بخش مباحث نظری، جایزه این بخش به احمدرضا معتمدی نویسنده کتاب فلسفه فیلم، رسید.

همچنین جایزه ترجمه این بخش به مترجم کتاب معماری تصویر، نوشته یوهانی پالاسما، علی ابهری، اهداء شد.

در بخش کتاب مرجع، جایزه به کتاب «کتاب شناسی سینما» نوشته اصغر یوسفی‌نژاد، اهداء شد.

در بخش ترجمه نیز جایزه به مترجم کتاب «شهرها و سینما» نوشته باربارا منل با ترجمه مشترک نوید پورمحمدرضا و نیما عیسی‌پور، اهداء شد./ص

بانی فیلم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين