امروز : چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ - ۱۳:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مجمع ملی سلامت با حضور رئیس جمهوری تشکیل می‌شود

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مجمع ملی سلامت فردا-یکشنبه- با حضور رئیس جمهوری تشکیل می‌شود و اعضای شورای سلامت کشور، مدیران استانی از وزارتخانه‌های مختلف، سازمانهای غیر دولتی، انجمن‌های علمی و خیریه‌ها اعضای آن هستند.

به گزارش بابل نوین، درمان و آموزش پزشکی، محمد هادی ایازی افزود: مجمع ملی سلامت با هدف افزایش مشارکت بخش‌های مختلف دولتی و غیر دولتی تشکیل شده است و اعضای شورای سلامت کشور، اعضای شورای سلامت استان‌ها، انجمن های علمی و خیریه‌های حوزه سلامت در جلسات این مجمع حضور دارند و سیاست‌های سلامت هر سال در این مجمع سالانه اعلام می‌شود.
ایازی گفت: امیدواریم رئیس دولت به عنوان رئیس شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در هر دوره و همه ساله، سیاست سلامت را تعیین و به استانداران و فرمانداران و دیگر دستگاه های مرتبط ابلاغ کند.
وی افزود: مجمع ملی سلامت در کشورهای پیشرفته هم تشکیل شده است و جزء تجربیات موفق در افزایش مشارکت بین بخشی به حساب می‌آید.
معاون اجتماعی وزارت بهداشت افزود: موضوع مهم این است که مدیران استانی مصوبات شورای سلامت کشور را اجرایی کنند و زمینه‌های اجرای آن را فراهم کنند. از این جهت در مجمع ملی سلامت رئیس جمهوری به عنوان رئیس شورای عالی سلامت و امنیت غذایی شرکت می‌کند و سیاست‌های سلامت را به استانداران ابلاغ می‌کند.
ایازی به امضای تفاهمنامه بین وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با وزارت آموزش پرورش در بحث مشارکت بین بخشی اشاره کرد و گفت: وزارت بهداشت با وزارت آموزش و پرورش در مورد بوفه مدارس تفاهمنامه ای را امضا کرده است و قرار شد پنج قلم از مواد خوراکی مضر مانند چیپس و پفک در بوفه مدارس توزیع نشود.

* حذف ۵ ماده خوراکی مضر در بوفه مدارس
وی گفت: بازرسان وزارت بهداشت نیز در بازرسی هایی که از مدارس داشته‌اند گزارش دادند که این موضوع در ۹۵ درصد مدارس اجرایی شده است.
معاون اجتماعی وزیر بهداشت ادامه داد: مشارکت بین بخشی در حوزه سلامت به نتایج مثبتی چون افزایش بهره‌وری، ایجاد وحدت و یگانگی، تحول و دگرگونی، توسعه پایدار و سهیم شدن همه مردم در پذیرش مسئولیت در زمینه سلامت منجر می‌شود.
وی افزود: بسیاری از دستگاه‌ها در حوزه سلامت با وزارت بهداشت همکاری خوبی دارند و در این راستا تفاهم‌نامه هایی با وزارت جهاد و کشاورزی، وزارت راه و شهرسازی و شهرداری‌ها امضا شده است که می‌تواند به رفع مشکلات حوزه سلامت کمک های زیادی کند.
ایازی خاطرنشان کرد: باید به این باور برسیم که، با ایجاد نگاه مشترک و همگرایی همه‌جانبه‌ در برنامه‌ریزی و با مشارکت همه نهادهای مرتبط با سلامت مردم و آموزش های صحیح و به موقع، می‌توانیم در تسریع تحقق سلامت جامعه گام برداریم.
ایازی گفت: تامین و ارتقاء سطح سلامت در جامعه علاوه بر تلاش‌های حاکمیت و دولت، یک وظیفه همگانی و نیازمند مشارکت بین بخشی است.
معاون اجتماعی وزیر بهداشت افزود: ۶۲۰ سازمان مردم نهاد و ۸۵۰ خیریه در حوزه سلامت فعال هستند و بسیاری از بیمارستان‌ها، خانه های بهداشت و مراکز درمانی توسط خیرین در کشور ایجاد شده‌اند./ص

ایرنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين