امروز : دوشنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۱۱:۰۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

گسترش شیوع آنفولانزا پرندگان در ۲۱ استان کشور

نبی پور گفت: براساس آخرین اعلام سازمان دامپزشکی تا کنون 21 استان درگیر آنفولانزای حاد پرندگان است.

به گزارش بابل نوین،ناصر نبی پور رئیس هیأت مدیره مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به اینکه ۲۱ استان درگیر آنفولانزای حادپرندگان شدند، اظهار داشت: طبق اعلام سازمان دامپزشکی بر اساس شیوع آنفولانزا ۱۰ میلیون قطعه معدوم سازی شدند که البته با احتساب کشتار مرغ‌های سن بالا از سوی مرغداران این رقم به ۱۴ الی ۱۵ میلیون قطعه می‌رسد.

وی افزود: مشکل ما مرغ‌های بومی است که به هر عنوانی به روستا‌ها توزیع شدند و درنهایت چنین وضعیتی را در مرغداری‌های صنعتی مجاور به وجود آورده است.

نبی پور با اشاره به آخرین وضعیت نرخ تخم مرغ بیان کرد: طی یک هفته اخیر نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری به سبب استمرار شیوع آنفولانزا به ۵ هزار تومان رسیده است.

رئیس هیأت مدیره مرغ تخم گذار استان تهران با انتقاد از تأخیر در پرداخت غرامت مرغداران، اظهار کرد: آنفولانزا حادپرندگان همانند سایر عوامل طبیعی اعم از سیل و زلزله است وعلی رغم آنکه در سایر کشور‌ها غرامت مرغداران برای جبران ضرر و زیان آن‌ها در اسرع وقت پرداخت می‌شود، اما پس از گذشت سه ماه غرامت واحد‌های مرغداری پرداخت نشده که با این وجود ادامه فعالیت برای مرغداران مشکل است./م

منبع  : ابران جیب

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين