امروز : شنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۱۱:۱۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جزئیات و نحوه برخورداری دانش آموزان از «بیمه حوادث»

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش جزئیات و نحوه برخورداری دانش آموزان از بیمه حوادث را تشریح کرد.

به گزارش بابل نوین، عباسعلی باقری در جمع خبرنگاران به جزئیات بیمه حوادث دانش آموزی اشاره کرد و گفت: قرارداد بیمه حوادث دانش‌آموزی دارای بیش از دو دهه سابقه است.

وی افزود: این بیمه با هدف حمایت از دانش‌آموزان، اولیاء و مربیان مدارس در قبال حوادث و سوانح منجر به جرح، نقص‌عضو و یا فوت در داخل و یا خارج از واحدهای آموزشی و همچنین پرداخت هزینه‌های مازاد درمان بیمه‌شدگان اجرا می شود.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ تمام دانش‌آموزان با پرداخت مبلغ ۷۵ هزار ریال حق بیمه تحت پوشش درآمدند گفت: بر این اساس دانش آموزان از اول مهر ماه ۹۵ تا ۳۱ شهریور ۹۶ و در ۲۴ ساعت شبانه روز تحت پوشش این بیمه‌نامه قرار گرفته‌اند و در هنگام بروز هرگونه حادثه می‌توانند از تعهدات این بیمه بهره‌مند شوند.

باقری ادامه داد: هر ساله کلیه دانش‌آموزان تحت پوشش سازمان‌های حمایتی در سراسر کشور (بهزیستی، کمیته امداد و…) از پرداخت حق‌بیمه معاف هستند. در سال تحصیلی جاری نیز بیش از یک میلیون نفر از دانش‌آموزان به طور رایگان تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

وی تعهدات قرارداد بیمه حوادث ۹۶-۹۵ را نیز برشمرد و گفت: در بخش حوادث، جبران غرامت فوت ناشی از حادثه در شبانه‌روز و در طول مدت قرارداد ۷۰ میلیون ریال، جبران غرامت نقص عضو (دائم، کلی ،‌جزئی) ناشی از حادثه در شبانه روز و در طول مدت قرارداد ۱۰۰ میلیون ریال، هزینه‌های درمان سرپائی و بیمارستان ناشی از هر حادثه تا ۱۵ میلیون ریال، جبران هزینه‌های اعمال جراحی ناشی از بیماری و به شرط بستری در بیمارستان به استثنای هزینه جراحی عمل لوزه و سایر استثنائات مندرج در شرایط عمومی بیمه گروهی مازاد بر تعهدات بیمه‌گر پایه تا ۶ میلیون ریال، هزینه خرید و پیوند کلیه مبلغ ۲۰ میلیون ریال و جبران هزینه های کاشت حلزون (به تعداد ۵۰ نفر در طول قرارداد) مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال   است.

به گفته مدیرکل تعاون و پشتیبانی آموزش و پرورش پوشش بیمه ای و تعهدات مربوط به اردوهای دانش آموزی نیز شامل پرداخت غرامت فوت در اثر حادثه برای هر یک از بیمه شدگان در طول سال تحصیلی تا حد دیه کامل، پرداخت غرامت نقص عضو در اثر حادثه برای هر یک از بیمه شدگان در طول سال تحصیلی تا حد دیه کامل، پرداخت هزینه پزشکی در اثر حادثه برای هر یک از بیمه شدگان در طول سال تحصیلی حداکثر ۱۰۰ میلیون ریال و هزینه درمانی بیماران صعب العلاج و پرهزینه ۲۰ میلیون ریال است.

باقری با اشاره به اینکه بیش از دو دهه از اجرای این قرارداد می‌گذرد عنوان کرد: بالطبع این بیمه‌نامه در کلیه واحدهای آموزشی نهادینه و دانش‌آموزان و سایر بیمه‌شدگان از مفاد قرارداد و شیوه استفاده از آن آگاهی لازم و کافی را دارند و تعداد افراد بهره‌مند از مزایای پوشش این بیمه‌نامه، مبین آگاهی بیمه‌شدگان، خانواده‌ها و مدیران واحدهای آموزشی و سایر مسئولین امر از شیوه اجرا و چگونگی استفاده دانش‌آموزان حادثه دیده از تعهدات این قرارداد هستند.

باقری تاکید کرد: به جهت تسهیل در ارائه خدمات به بیمه‌شدگان، نمایندگان شرکت بیمه طرف قرارداد در تمامی ادارات آموزش و پرورش مستقر و هر یک ار اولیای دانش‌آموزان در صورت نیاز علاوه بر شعب شرکت بیمه می‌توانند به این نمایندگان مراجعه کنند.
وی افزود: چنانچه به هر دلیلی هر یک از این افراد موفق به دریافت خسارات درمانی ناشی از حوادث و درمان خود نشده‌اند می‌توانند با در دست داشتن مستندات و مدارک هزینه‌های پزشکی به مدیران مدارس و یا واحد تعاون و امور رفاهی ادارات آموزش و پرورش محل تحصیل خود مراجعه و نسبت به دریافت فرم مربوطه و دریافت خسارت خود اقدام کنند./ص

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين