امروز : شنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۱۲:۱۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مخالفت نمایندگان با ۳ برابر شدن نرخ اینترنت

به گزارش بابل نوین، نمایندگان مجلس در لایحه بودجه سال آینده با حذف یک بند با افزایش ۳ برابری نرخ اینترنت در سال ۹۶ مخالفت کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان و در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ کل‌کشور، بند الحاقی تبصره ۱۸ ماده واحده بودجه را با ۱۷۹ رأی موافق، ۲۴ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از ۲۴۳ نماینده حاضر در صحن علنی حذف کردند.

در این بند آمده بود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است به ازای فروش هر مگابیت اینترنت، مبلغ ۱۰ (۱۰) ریال از شرکت‌های فروشنده أخذ و به حساب خزانه‌داری کل‌کشور واریز نماید.

در جریان بررسی این بند، علی لاریجانی رئیس مجلس گفت: باید مشخص شود با تصویب این بند الحاقی تا چه میزان نرخ اینترنت برای مردم و مصرف‌کنندگان افزایش می‌یابد.

پس از این اظهارات لاریجانی، موافقان و مخالفان بند الحاقی مذکور نظرات‌شان را مطرح کردند، به گونه‌ای که برخی معتقد بودند نرخ اینترنت ۳ برابر و برخی نیز می‌گفتند ۸ برابر افزایش می‌یابد که در نهایت علی لاریجانی با توجه به مشکلات موجود حذف آن را به رأی گذاشت که نمایندگان مجلس نیز با حذف این بند موافقت کردند.

منبع:فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين