امروز : پنج شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۱۵:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

چند ایرانی در ۱۱ ماه اول امسال به سینما رفتند؟

فروش فیلم‌ها ظرف 11 ماه به 157 میلیارد تومان رسید و تعداد مخاطبین 23 میلیون و 90 هزار نفر شد.

به گزارش بابل نوین،علی سرتیپی رئیس کانون پخش‌کنندگان سینمای ایران  درباره فروش فیلم‌ها در ماه بهمن ماه توضیح داد: فروش فیلم ها در بهمن ماه امسال براساس فروش مکانیزه ۷ میلیارد و ۵۱۰ میلیون تومان بود و ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار مخاطب به سالن‌های سینما آمدند.

وی فروش فیلم‌ها را نسبت به سال گذشته گفت: این رقم نسبت به سال گذشته در بهمن ماه تقریبا دو برابر شد. فروش سال ۹۴ در بهمن ماه ۴ میلیارد و ۵۱۰ میلیون تومان بود و تعداد مخاطبین ۸۵۰ هزار نفر بودند. در سال ۹۳ در ماه بهمن فروش سینماها ۲ میلیارد و ۷۴۱ میلیون تومان بود.

رئیس کانون پخش کنندگان سینمای ایران درباره میزان فروش فیلم ‌ها در ۱۱ ماه سال ۹۵ گفت: تاکنون براساس سیستم مکانیزه فروش فیلم ها ۱۵۷ میلیارد تومان ظرف ۱۱ ماه سال بوده است که ۲۳ میلیون و ۹۰ هزار  نفر مخاطب از فیلم‌ها دیدن کردند.

وی درباره پیش بینی فروش فیلم در ماه اسفند گفت: به عقیده من فروش اسفندماه نسبت به سال گذشته با افزایش ۵۰ درصدی مواجه خواهد شد . تا به امروز فروش اسفندماه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده که به نظر می رسد این رقم به ۶ میلیارد تومان  در اسفندماه برسد. این در حالی است که در سال گذشته در ماه اسفند فروش سینما ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود. /م

منبع : فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين