امروز : چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۱۵:۴۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تذکر ۵۴ نماینده به ۴ وزیر درباره مرزهای غیرمجاز

تعداد 54 نفر از نمایندگان در تذکری به وزرای کشور، اطلاعات، دفاع و خارجه خواستار تسریع و کنترل مرزهای آبی، خاکی برای جلوگیری از اسلحه به کشور شدند.

به گزارش بابل نوین، تذکرات کتبی نمایندگان و مسئولین اجرایی کشور در جلسه علنی امروز مجلس (۸ اسفند ماه ۹۵) از سوی هیأت رئیسه قرائت شد که این تذکرات به شرح زیر است؛

نادر قاضی‌پور و علیرضا محجوب نمایندگان تهران به اتفاق ۵۲ نفر دیگر از نمایندگان در تذکری به وزرای کشور، امور خارجه، اطلاعات، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خواستار تسریع در کنترل و بستن مرزهای غیرمجاز آبی، خاکی برای جلوگیری از واردات اسلحه و مهمات و مشروبات الکلی و جلوگیری از تردد اعضای احزاب منحله و تروریست‌ها شدند.

محمدابراهیم رضایی نماینده مردم خمین در تذکری به رئیس جمهور عنوان کرد: ضعف مدیریت، رفتار غیرقانونی، بی‌تعهدی و عدم پاسخگویی در سازمان استاندارد، عامل بی‌اعتمادی و ترغیب واردکنندگان گرایش به شیوه قاچاق شده است.

بشیر خالقی، صدیف بدری، رضا کریمی، سیدمرتضی خاتمی، رضا علیزاده، احمد بیگدلی،همایون هاشمی، محمدحسین فرهنگی، سیدحمایت میرزاده، حیدرعلی عابدی، محمدرضا منصوری و محمدحسین قربانی در تذکری به وزیر امور اقتصادی و دارایی عنوان کردند که در مورد بانک کاسپین، فرشتگان و ثامن‌الحجج که با استناد به بانک مرکزی مجوز دریافت کردند، چاره‌اندیشی کنید.

شهباز حسن‌پور بیگلری نماینده مردم سیرجان در تذکری به وزرای نیرو و تعاون و کار و رفاه اجتماعی خواستار اعزام هیأتی برای رسیدگی به وضعیت نابسامان جهت پوشش خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد که بر اثر سیل اخیر مراکز مسکونی آنها تخریب شده و آنها را دچار مشکل کرده شد.

ابوالفضل حسن‌بیگی نماینده مردم دامغان در تذکری به هیأت رئیسه مجلس خواستار رسیدگی به امور کارکنان و تجمیع بیمه و صندوق بازنشستگی، کارکنان مجلس شد. در این تذکر آمده است متأسفانه عده‌ای پاداش پایان خدمت و بازنشستگی آنان حدود ۷۰میلیون تومان است.

جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان در تذکری به وزیر اقتصاد عنوان کرد که علت صدور مجوز برای موسسات مالی برای کاسپین و ثامن‌الحجج از سوی بانک مرکزی و عدم نظارت بر توانمندی مالی آنها چیست؟ این مجوز موجب اعتماد عمومی و در نتیجه از دست رفتن تمام دارایی جمع کثیری از هموطنان به ویژه در شروع سال نو شده و در پایان خواستار تسریع به انجام اقدامات لازم برای بازگرداندن اموال مال‌باختگان شد./م

منبع : فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين