امروز : شنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۱۶:۰۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

چمنیان: بازی با تیم‌های اروپایی و آفریقایی موجب تجربه‌اندوزی نوجوانان می‌شود

سرمربی تیم ملی نوجوانان گفت: برای حضور در جام‌جهانی نیاز داریم با تیم‌های اروپایی و آفریقایی بازی انجام دهیم تا تجربه‌اندوزی کنیم

به گزارش بابل نوین،عباس چمنیان، سرمربی تیم نوجوانان در خصوص وضعیت بازیکنان گفت: تمرینات خود را پس از جام جهانی کوچک روسیه از روز جمعه ۶ اسفندماه آغاز کردیم. در این اردو از ۴ بازیکن جدید دعوت کردیم و آنها را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.

وی عنوان کرد: در اردوهای آینده قصد داریم روی نقاط ضعف بازیکنان که در مسابقات سن پترزبورگ مشاهده کردیم، آنالیز و برنامه‌ریزی کاملی داشته باشیم تا به تدریج این نقاط ضعف را به حداقل رسانده تا ملی پوشان نوجوان به شرایط خوبی برسند.

چمنیان درباره برنامه‌های تیم ملی نوجوانان تا مسابقات جام جهانی ۲۰۱۷، هند اظهار داشت: فاز اول برنامه، مسابقات قهرمانی آسیا بود که به پایان رسید. فاز دوم و برنامه اصلی ما از  اواخر فروردین ماه آغاز می‌شود،  هر چه به زمان رقابت‌های جام جهانی نزدیک‌تر می شویم، بخش اصلی کار که شامل تمرینات فشرده و برگزاری اردوهای بیشتر را در دستور کار داریم.

سرمربی تیم نوجوانان افزود: برای حضور در جام جهانی نیازمند بازی‌های مناسبی در حد و اندازه جهانی هستیم و نیاز داریم با تیم‌های اروپایی و آفریقایی بازی انجام دهیم و ملی پوشان را در شرایط مسابقه قرار دهیم. در تورنمنت سن پترزبورگ بازیکنان تجربه با تیم‌های شرق اروپایی را کسب کردند. برهمین اساس مسئولین فدراسیون فوتبال در حال رایزنی هستند که اواخر اردیبهشت ماه سال ۹۶ کمپی در آلمان داشته باشیم تا بازیکنان با سبک بازی‌های غرب اروپایی آشنا شوند، چرا که بازی با تیم‌های اروپایی و آفریقایی موجب تجربه اندوزی نوجوانان می‌شود.

چمنیان درباره ترکیب اصلی تیم نوجوانان گفت: برنامه استعدادیابی ما در جریان است و سعی می‌کنیم همه بازیکنان مستعد کشور را زیر نظر داشته باشیم. در همین راستا  در اردوهای پیش رو قصد داریم از این بازیکنان که در گوشه گوشه ایران هستند و استعدادیابان کمیته جوانان، این بازیکنان را شناسایی و بازی آنها را در مسابقات لیگ جوانان و نوجوانان ارزیابی کرده به اردوهای دعوت کرده تا در این فرصت باقی مانده تا جام جهانی به بهترین ترکیب که شامل بازیکنان باتجربه و جدید است برسیم.

وی خاطرنشان کرد: تمرینات ملی پوشان تا روز چهارشنبه ۱۱ اسفندماه در مرکز تیم‌های ملی ادامه خواهد داشت و فردا (دوشنبه ۹ اسفندماه) در یک دیدار درون اردویی به مصاف تیم بزرگسالان صالحین می‌رود.

سرمربی تیم نوجوانان تاکید کرد: امیدوارم در این ۶ ماه باقی مانده  تا جام جهانی نوجوانان، فدراسیون فوتبال، رسانه‌ها و مردم ما را فراموش نکنند چرا که این بازیکنان آینده‌سازان فوتبال کشور هستند و می‌خواهند در جام جهانی از نام ایران دفاع کنند./م

منبع : سایت رسمی فدراسیون فوتبال

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين