امروز : سه شنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۲۰:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جزئیات قیمت خُرده فروشی مواد خوراکی در هفته اول اسفندماه

بر اساس گزارش بانک مرکزی از متوسط قیمت خُرده فروشی مواد خوراکی برای هفته منتهی به ششم اسفند، قیمت 7 گروه مواد خوراکی نسبت به هفته قبل از آن افزایش یافت.

به گزارش بابل نوین، بانک مرکزی متوسط قیمت خُرده فروشی برخی از اقلام مواد خوراکی را برای هفته منتهی به ششم اسفند اعلام کرد که بر اساس آن قیمت ۷ گروه مواد خوراکی نسبت به هفته قبل از آن افزایش یافت.

بر این اساس در هفته منتهی به ششم اسفند امسال قیمت لبنیات و قند و شکر نسبت به هفته قبل از آن کاهش، قیمت تخم مرغ، برنج، حبوب، میوه های تازه، سبزی های تازه، گوشت قرمز و گوشت مرغ افزایش یافت و قیمت چای و روغن نباتی ثابت ماند.
لبنیات و تخم مرغ
در هفته مورد گزارش در گروه لبنیات بهای کره پاستوریزه معادل ۷ .۳ درصد کاهش داشت و قیمت سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود. بهای تخم مرغ معادل ۶٫۲ درصد افزایش یافت و شانه ای ۱۰۶ هزار تا ۱۲۰ هزار ریال فروش می رفت.
برنج و حبوب
در این هفته در گروه برنج قیمت برنج وارداتی غیرتایلندی ثابت بود. بهای برنج داخله درجه یک معادل ۰٫۳ درصد افزایش ولی قیمت برنج داخله درجه دو ۰٫۸ درصد کاهش داشت. در گروه حبوب بهای لوبیا چشم بلبلی، لوبیا سفید و لوبیا قرمز بدون تغییر بود و قیمت سایر اقلام این گروه بین ۰٫۲ درصد تا ۰٫۶ درصد افزایش یافت.
میوه‌ها و سبزی های تازه
در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می شدند. میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی ای تازه را عرضه می کردند که در گروه میوه های تازه بهای تمام اقلام این گروه بین ۰٫۵ درصد تا ۱۵٫۸ درصد افزایش داشت. در گروه سبزی های تازه نیز قیمت تمام اقلام این گروه بین ۱٫۴ درصد تا ۹۲٫۷ درصد افزایش یافت.
گوشت قرمز و گوشت مرغ
در هفته مورد گزارش بهای گوشت گوسفند معادل ۰٫۹ درصد، گوشت تازه گاو و گوساله ۰٫۷ درصد و گوشت مرغ ۳٫۷ درصد افزایش داشت.
قند، شکر، چای و روغن نباتی
در این هفته قیمت قند معادل ۰٫۴ درصد و شکر ۱٫۵ درصد کاهش یافت. بهای چای خارجی و انواع روغن نباتی ثابت بود.
تغییرات یکساله
براساس اعلام بانک مرکزی قیمت لبنیات نسبت به هفته مشابه سال گذشته ۷٫۵ درصد، تخم مرغ ۳٫۵ درصد، برنج ۳۱٫۵ درصد، حبوب ۱۹٫۹ درصد، میوه های تازه ۲۶٫۸ درصد، سبزی های تازه ۲۷٫۴ درصد، گوشت قرمز ۷٫۸ درصد، گوشت مرغ ۲۵٫۱ درصد، قند و شکر ۲۳٫۳ درصد، چای ۱۳٫۲ درصد و روغن نباتی ۸٫۴ درصد افزایش یافته اند./ص
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين