امروز : جمعه, ۴ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۲۱:۵۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تصمیم جدید کره جنوبی علیه همسایه شمالی

به گزارش بابل نوین، وزیر خارجه کره جنوبی قصد دارد مسئله تسلیحات شیمیایی کره شمالی و مسائل حقوق بشر را در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل و کنفرانس خلع سلاح در ژنو مطرح کند.

 به نقل از خبرگزاری یونهاپ، یون بیونگ سه وزیر خارجه کره جنوبی قصد دارد مساله مربوط به تسلیحات شیمیایی کره شمالی و اوضاع حقوق بشر این کشور را در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل و کنفرانس خلع سلاح در ژنو مطرخ نماید.

این گزارش افزود: وزیر خارجه کره جنوبی دوشنبه و سه شنبه به ژنو سفر خواهد کرد تا مساله مربوط به ذخایر تسلیحات شیمیایی کره شمالی را مطرح کند.

وزیر خارجه کره جنوبی همچنین قصد دارد تا نگرانی سئول را نسبت به اوضاع حقوق بشر در کره شمالی اعلام کند. این اقدام وزیر خارجه کره جنوبی در حالی است که برادر ناتنی رهبر کره شمالی در مالزی ترور شده است. وی ۱۳ فوریه زمانی که منتظر پرواز ماکائو در فرودگاه کوالالامپور بود، با عامل اعصاب موسوم به وی ایکس ترور شده است.

کارشناسان کره جنوبی مدعی شده اند که کره شمالی بیش از ۵ هزار تن تسلیحات شیمیایی در اختیار دارد که این سومین سطح بالای ذخایر شیمیایی پس از آمریکا و روسیه به شمار می رود.

وزارت دفاع کره جنوبی در گزارش ۲۰۱۴ میلادی خود اعلام کرده بود که کره شمالی تولید تسلیحات شیمیایی را از دهه ۱۹۸۰ میلادی آغاز کرده و بیش از ۲۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تن ذخایر تسلیحات شیمیایی دارد.

کره شمالی پیمان منع استفاده و اشاعه تسلیحات شیمیایی را امضا نکرده است. بیش از ۱۶۰ کشور جهان این پیمان را امضا کرده اند.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين