امروز : چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۲۲:۱۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

سرنگونی ۲ پهپاد جاسوسی عربستان در یمن

به گزارش بابل نوین، منابع یمنی از سرنگونی دو پهپاد جاسوسی عربستان خبر دادند.

به نقل از المسیره، پدافند هوایی ارتش یمن روز یکشنبه دو پهپاد جاسوسی متعلق به ائتلاف متجاوز سعودی را در الجوف و جیزان سرنگون کرد.

یک منبع نظامی گفت که پهپاد اول در منطقه العقبه در بخش خب و الشعف از توابع استان الجوف و پهپاد دوم در پایگاه الفریضه در جیزان سرنگون شده است.

یک منبع یمنی روز جمعه گفت که پدافند هوایی ارتش این کشور یک فروند جنگنده اف ۱۶ متعلق به ائتلاف متجاوز سعودی را سرنگون کرد.

این در حالی است که رسانه‌های سعودی مدعی شده بودند که یک جنگنده اف ۱۶ اردنی دچار نقص فنی شده و در نزدیکی نجران آتش گرفته است.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از ابتدای تجاوز عربستان تاکنون، بارها جنگنده‌ها و بالگردهای متجاوزان را سرنگون کرده‌اند.

حملات توپخانه‌ای ارتش یمن به مواضع نظامی عربستان

شماری از نظامیان ارتش سعودی امروز یکشنبه در پی حملات توپخانه‌ای ارتش یمن به یکی از مواضع نظامی این رژیم در جیزان به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

۷ مزدور ائتلاف متجاوز سعودی امروز یکشنبه در درگیری با نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در بخش صاله در تعز به هلاکت رسیدند

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین ۹۴ حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند که این حملات به‌جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه نتیجه‌ای برای رژیم سعودی نداشته است.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين