امروز : دوشنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۹ - ۱۵:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جمع آوری معتادان و خرده فرشان مواد مخدر از۲۰ اسفندماه آغاز می شود

وزیرکشور دستور داد تا از20 اسفندماه تا پایان خردادماه خرده فروشان مواد مخدر و معتادان متجاهر در 12 استان کشور جمع آوری شوند.

به گزارش بابل نوین، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر یکشنبه در جلسه هماهنگی ۱۲ استان کشور برای جمع آوری معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر اظهار کرد: طرح جمع آوری معتادان متجاهر از۶ ماه قبل در تهران آغازکردیم و انشالله از ۲۰ اسفنده تا خردادماه سال آتی در۱۲استان عملیاتی خواهیم کرد و از همه ظرفیت ها استفاده می کنیم.
وی گفت: با شناسایی مناطق آلوده در ۱۲ استان ۴۰ هزار معتاد متجاهر و خرده فروش مواد مخدر شناسایی شده اند. بنا داریم درمرحله اول حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار معتاد متجاهر جمع آوری و با امکاناتی که فراهم خواهیم آورد بتوانیم بقیه معتادان ا هم از سطح شهر پاکسازی کنیم.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه درمان، صیانت و توانمند سازی معتادان در دستور کار است، اعلام کرد: با توجه به برنامه ریزهای انجام شده بایستی ۱۲ استان برنامه های خود را برای جمع آوری معتادان و خرده فروشان مواد مخدرتا آخرهفته آینده به این ستاد ارائه کنند.
وزیر کشور یادآورشد: طرح جمع آوری معتادن و خرده فروشان مواد مخدر ابتدا در یک استان همچون تهران بصورت الگو به اجرا درآمد که موفقیت آمیز بود و اینک قرار است این طرح در ۱۲ استان مهم دیگر اجرایی شود۰
رحمانی فضلی درباره وضعیت مراکز درمانی تحت پوشش ماده ۱۶ گفت: هم اکنون کمبودهایی در برخی مراکز وجود دارد اما بنا نیست که این مراکز را خودمان بسازیم چون هزینه اداره و بهره برداری آن خیلی بالا است. قرار شد تا از ساختمان موجود بلااستفاده در استان ها که تعدادشان زیاد است استفاده شود.
وی ادامه داد: البته در تعمیر و آماده سازی آمادگی داریم کمک کنیم و هم اینکه از ظرفیت مراکز تحت پوشش ماده ۱۵ استفاده شود چرا که مراکز تحت پوشش ماده ۱۵ متعلق به بخش خصوصی است که می توانیم بصورت استیجاری از آنها استفاده کنیم.
وی گفت: با کمک شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از قبیل بهزیستی، شهرداری، ناجا و قوه قضاییه و زندان ها ظرفیت های درمان معتادان را افزایش دادیم و تقسیم کار انجام شده است.
وی ادامه داد: وضعیت مان نسبت به گذشته بهتر شده اما هنوز مطلوب نیست و امید است تا اسفندماه امسال به رقم بهتری برسد.
وزیرکشورازمسئولان دستگاههای اجرایی خواست با توجه به تاکید رهبرمعظم انقلاب، همه دستگاهها باید با انگیزه لازم، مدیریت صحیح و هماهنگی دستگاه ها و نحوه پیگیری درست، کار مقابله با اعتیاد را در کشور بصورت فوق العاده دنبال کنند.

** آمارها در بخش درمان اعتیاد قابل قبول است
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه دربخش درمان آمارها قابل قبول است، گفت: درحوزه کشفیات امسال موفق به ۶۵۱ تن مواد مخدر شده ایم که ۵۹۴ تن توسط ناجا کشف شد که نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به جمع آوری معتادان متجاهر درسال گذشته بیان داشت: دوستان اعلام کردند با جمع آوری معتادان متجاهر درایام نوروز ۳۳ تا ۳۴ درصد در کاهش سرقت ها، زد و خوردها و سایر جرایم تاثیرگذار بوده است که این رقم بزرگی است.
وزیرکشور اعلام کرد: هم اکنون هفت استان درحال ساخت اردوگاه برای درمان معتادان هستند که برخی از آنها مانند فشافویه بیش از ۹۵ درصد پیشرفت کار داشته اند، تقاضا می کنم کار را به اتمام برسانند.
وی با بیان اینکه ۸۰ میلیارد تومان دولت برای تکمیل اردوگاه های معتادان به تصویب رسانده است، گفت: با این اعتبار اردوگاههای درحال ساخت بالای ۹۰ درصد را تکمیل تا این اعتبار را در جای دیگری صرف نشود.
وی از فعالیت قوه قضاییه و نظرات و انتقادات ارائه شده تشکر کرد و گفت: آیت الله آملی لاریجانی اختیارات ویژه ای را به دادستان کل کشور ابلاغ و خواستند به عنوان نماینده ویژه قوه قضاییه این موضوع را شخصا پیگیری کنند که نظرات مبسوط و راهگشایی ارائه وحقیقتا حجت الاسلام منتظری نیز تا الان تلاش خوبی داشتند.
به گزارش ایرنا، جلسه عصریکشنبه به ریاست رحمانی فضلی وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ۱۲ استان کشور متشکل از استانداران، فرمانداران، روسای بهزیستی و مسئولان دستگاههای اجرایی فعال تشکیل و دو موضوع جمع آوری معتادان متجاهر و جمع آوری خرده فروشان مواد مخدر مورد بحث قرار گرفت./ص

ایرنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين