امروز : دوشنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۹ - ۱۷:۴۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
خادم الشریعه:

پیشنهاد آمریکا را رد کردم

به گزارش بابل نوین، سارا خادم‌الشریعه قهرمان شطرنج ایران در برنامه «آبان» که از سایت «آپارات» پخش می‌شود، حضور پیدا کرد و درباره این ورزش و حضور بانوان در آن سخن گفت.

این ورزشکار زن جوان که به دلیل بازی جوانمردانه و پذیرش تساوی مقابل حریف اوکراینی که بازی را به اتمام رساند تا حریفش به بیمارستان برود، نامزد ورزشکار  با اخلاق سال شده، درباره این مسابقه گفت: «می‌توانستم تلاش کنم تا بازی را ببرم. رتبه خوبی هم در جدول داشتم اما حریف به دلیل اینکه دوستش در بیمارستان بود، می‌خواست به بیمارستان بازگردد و به همین دلیل مسابقه را زودهنگام تمام کرده و مساوی کردیم.»  این کار خادم‌الشریعه بازتاب زیادی در رسانه‌‌ها داشت اما او تاکید کرد که شهرت را دوست ندارد با این حال بازتاب این کار باعث شد علاقمندی به شطرنج در میان جوانان بیشتر شود.

بعد از قهرمانی خادم‌الشریعه بسیاری از کشورها از او برای همکاری و حضوردر تیم شطرنج دعوت کردند، او دراین باره توضیح داد: «از آمریکا برای تحصیل در دانشگاه و بازی در تیم شطرنج از من دعوت شده بود اما من نپذیرفتم.»

به گفته این ورزشکار در حال حاضر بانوان وضعیت بهتری از مردان در قهرمانی شطرنج در ایران دارند و شطرنج تنها رشته‌ای است که می‌تواند قهرمانی جهان را برای زنان ایرانی به ارمغان بیاورد. چون به لحاظ فیزیکی حرکت ندارد. او هم‌ اکنون دارای استاد بین‌المللی آقایان  در شطرنج است که از استاد بزرگ بانوان مقام بالاتری است.

منبع:خبرآنلاین

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين