امروز : چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۹ - ۱۹:۳۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

گسترش همکاری های معدنی بین ایران و استرالیا/ ایران جذابیت های بالایی برای همکاری دارد

به گزارش بابل نوین، مسعودکرباسیان رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در حاشیه نشست مشترک با هیات استرالیایی،گفت: استرالیا از جهت علمی و تکنولوژی یکی از پیشرفته ترین کشورها در حوزه صنایع معدنی است و ما تصمیم داریم از پتانسیل این کشور برای بالا بردن توان خود در بخش صنایع معدنی بهره ببریم.

وی در ادامه افزود: در جلسه امروز تصمیم به تشکیل کارگروه مشترکی بین ایران و استرالیا، جهت بررسی میزان و نوع همکاری بین دو کشور به ویژه در حوزه های فناوری و انتقال دانش علمی گرفته شد.

کرباسیان با تمرکز بر توان بالای علمی استرالیا در صنایع معدنی تصریح کرد: برنامه بلند مدتی تنظیم کرده ایم تا اساتید و مجربین استرالیا به ایران بیایند و به انتقال دانش به کشور ما کمک کنند. در سال ۹۵ ، ۲۹ دوره آموزشی توسط استرالیا در زمینه علوم معدنی در ایران برگزار شد.

وی همچنین اذعان داشت: کشور استرالیا دارای منابع غنی سنگ آهن بوده و طی تفاهم‌نامه های صورت گرفته، قرار شد تا به انتقال آن به ایران جهت فرآوری و تبدیل به فولاد اقدام کنند.

* ایران جذابیت های بالایی برای همکاریهای معدنی دارد

در ادامه نشست ریچارد باز وزیر حمل و نقل توسعه ایالت ویکتوریا استرالیا بیان کرد: ایران پتانسیل های بالایی درحوزه صنایع معدنی دارد و کشور استرالیا تمام تلاش خود را برای گسترش روابط در این حوزه با ایران به کار بسته است.

وی در ادامه بیان کرد: همکاری های بسیار خوبی در حوزه انتقال دانش فنی و تکنولوژیکی به ایران در دو سال گذشته صورت گرفته و تشکیل جلسه امروز موجب گسترش و تحکیم این روابط در آینده خواهد بود.

در پایان این نشست مذاکراتی برای تدوین تفاهم‌نامه ای بین دو کشور جهت گسترش همکاری های معدنی به ویژه در حوزه پروژه های ساخت معادن با صرفه جویی در مصرف آب صورت گرفت.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين