امروز : دوشنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۹:۵۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هجمه‌ بی‌سابقه جهانگیری به برنامه ششم

معاون اول رئیس جمهور در هجمه بی سابقه ای به مجلس و برنامه ششم گفت: مجلس برخی مسائل مهم را با طرح نمی تواند حل کند و با تصویب آنها، کشور را دچار مشکل می کند. برنامه ششم مصوب مجلس گره گشای هیچ مشکلی از کشور نیست.

به گزارش بابل نوین، اسحاق جهانگیری شب گذشته در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: مجلس برخی مسائل مهم را با طرح نمی تواند حل کند و با تصویب آنها، کشور را دچار مشکل می کند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: دولت قبول کرد تا با مجلس در تدوین برنامه ششم توسعه همکاری کند اما لایحه ای را که دولت با ۳۴ ماده به مجلس فرستاد، مجلس با ۱۴۰ ماده به دولت برگرداند.

جهانگیری تصریح کرد: برنامه ششم مصوب مجلس گره گشای هیچ مشکلی از کشور نیست.

پیش از این خبرهایی مبنی بر اینکه دولت یازدهم اعتقادی به تصویب برنامه پنج ساله در مجلس ندارد، از سوی برخی نمایندگان مجلس اعلام شده بود.

وی مهمترین چالش کشور را بیکاری دانست و افزود: سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر متقاضی کار در جامعه اضافه می شود که عمده آنها افراد فارغ التحصیل جامعه هستند.

معاون اول رئیس جمهور گفت: در سال ۷۵، ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در کشور شاغل بودند که این تعداد در سال ۸۴ به ۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر رسید و در سال ۹۱ هم همین تعداد بود.

جهانگیری افزود: اقتصاد ایران در بهترین حالت، سالانه توانایی جذب ۶۰۰ هزار متقاضی کار را دارد.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم سالانه ۷۰۰ هزار شغل جدید ایجاد کرده است، گفت: این بدان معناست که در این مدت هم سالانه ۵۰۰ هزار نفر به جمعیت بیکار کشور اضافه شده است.

معاون اول رئیس جمهور افزود: برای رفع معضل بیکاری، هیچ راهی به جز افزایش سرمایه گذاری و تولید نداریم. /م

منبع : تسنیم
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين