امروز : شنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۰:۱۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نحوه همکاری قبلی عضو شورای شهر با یک جاسوس

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: علیرضا امیدوار که به اتهام جاسوسی به حبس محکوم شده است، هیچ قرارداد مشاوره ای در حوزه شورای شهر با من نداشت.

به گزارش بابل نوین،فاطمه دانشور در جمع خبرنگاران گفت: مدت ها پس از دستگیری علیرضا امیدوار، فردی که به اتهام جاسوسی دستگیر شده است، عنوان شده که من در شورای شهر تهران به عنوان مشاور با وی همکاری می کرده ام.

وی افزود: هیچ قراردادی تحت عنوان مشاور با علیرضا امیدوار نداشته ام و این فرد در حوزه مسئولیت های اجتماعی در اتاق بازرگانی مشاوره هایی را به من ارائه می کرد.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به اقدامات خود در حوزه مسئولیت های اجتماعی اظهارکرد: ۶ سال است که در اتاق بازرگانی بحث مسئولیت اجتماعی را پیگیری می کنم و در همین رابطه تلاش کرده ام مباحث ارزشی را وارد حوزه خشن اقتصادی کنم.

دانشور در خصوص راه اندازی کمیسیون مسئولیت های اجتماعی در شورای شهر تهران تصریح کرد: ۶ سال پیش زمانی که قرار بود کمیسیون مسئولیت های اجتماعی در اتاق بازرگانی تشکیل شود به سراغ کارشناسان این حوزه رفتیم و آن زمان کمتر از ۱۰ نفر در این حوزه به صورت تخصصی فعالیت می کردند.

وی ادامه داد: یکی از این افراد، علیرضا امیدوار بود. وی در همین خصوص یک NGO تحت عنوان ” مرکز ترویج مسئولیت اجتماعی” را به ثبت رسانده بود و مجوز وزارت کشور را نیز داشت.
رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه تاکنون از سوی مراجع قضایی برای ارائه توضیح در رابطه با چرایی دریافت مشاوره از علیرضا امیدوار دعوت نشده ام، خاطرنشان کرد: تاکنون برای ارائه توضیحات به مراجع قضایی در رابطه با همکاری با علیرضا امیدوار فرا خوانده نشده ام و نحوه همکاری من با این فرد نیز کاملا مشخص بوده است.

دانشور تاکید کرد: زمانی که یک فرد به عنوان مشاور معرفی می شود، پیگیری شرایط آن فرد بر عهده نهادهای امنیتی است و من معتقد هستم که پیگیری شرایط این فرد بر عهده من نبوده است.

وی در پاسخ به برخی شبهات مبنی بر معرفی علیرضا امیدوار به عنوان مشاور به شهرداری تهران تصریح کرد: با توجه به اینکه تعداد کارشناسان حوزه مسئولیت های اجتماعی قابل توجه نیست من آن زمان مشاوری که در اتاق بازرگانی با وی همکاری می کردم را به شهرداری معرفی کردم اما هیچ اجباری در جذب او نبوده است.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران تاکید کرد: ارزیابی و انتخاب علیرضا امیدوار به مسئولان شهرداری تهران واگذار شده بود و من نه با تهدید و نه فشار، این شخص را به شهرداری معرفی نکرده بودم.

دانشور در رابطه با نحوه همکاری مشاورها با اعضای شورای شهر تهران بیان کرد: هر یک از اعضای شورای شهر تهران می توانند تنها یک مشاور داشته باشند و یک قرار داد به عنوان مشاوره به امضا رسانند و مشاور من نیز فردی غیر از علیرضا امیدوار است و قرار داد وی نیز موجود است.

وی افزود: سایر افرادی که با اعضای شوراها همکاری می کنند، تحت عنوان کارشناس همکاری داشته و نوع همکاری و دریافتی آنها نیز مشخص است. /م

منبع : میزان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين