امروز : دوشنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۰:۴۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

این بار فساد مالی دامن نزدیکان نتانیاهو را گرفت

به گزارش بابل نوین، وزارت دادگستری رژیم اسرائیل از گشودن پرونده تحقیقات درباره فساد مالی احتمالی در روند خریداری زیردریایی از نوع دولفین از آلمان خبر داد که برخی نزدیکان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مظنون به دست داشتن در آن هستند.

وزارت دادگستری رژیم اسرائیل در عین حال افزوده است که خود نتانیاهو در این پرونده مظنون نیست.

دادستان کل رژیم اسرائیل در نوامبر گذشته از پلیس این رژیم خواست تا تحقیقات اولیه درباره خرید زیردریایی های دولفین از گروه «تایسین کروپ» آلمان را آغاز کند.

وزارت دادگستری رژیم اسرائیل گفت: با توجه به اطلاعات جمع آوری شده از سوی پلیس و مظنون شدن برخی از افراد ذیربط به ارتکاب “تخلفِ فساد آور”، دادستانی تصمیم گرفت که پرونده کامل قضایی در این زمینه بگشاید.

وزارت دادگستری رژیم اسرائیل هیچ جزئیاتی درباره هویت افراد یاد شده ارایه نکرد اما رسانه های گروهی این رژیم به نام دیوید شمرون وکیل شخصی نتانیاهو اشاره کردند.

به گفته شبکه دهم تلویزیون رژیم صهیونیستی، شمرون همچنین وکیل یک تاجر به نام میکی گانور نیز هست که واسطۀ خرید این سه زیردریایی از شرکت «تایسین کروپ» بوده و با وجود مخالفت وزرات جنگ رژیم اسرائیل، نخست وزیر این رژیم دستور خرید زیردریایی‌ها را صادر کرده است.

درپی انتشار این اطلاعات در شبکه دهم تلویزیون رژیم صهیونیستی در نوامبر گذشته، نتانیاهو اعلام کرد که از ارتباط شمرون با این مسئله آگاهی ندارد.

این درحالی است که خود نتانیاهو از اواخر سال ۲۰۱۶ میلادی درگیر دو پرونده فساد است. براساس اولین پرونده، نتانیاهو و همسرش مظنون به دریافت هدایای گرانقیمت از یک بازرگان هستند. براساس دومین پرونده، نتانیاهو متهم است که برای مذاکره با مدیر بزرگترین روزنامه محلی به منظور حمایت خبری از خود تلاش کرده است. نتانیاهو این اتهامات را رد کرده است.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين