امروز : چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۰:۵۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مردم ما باید به مد ایرانی و اسلامی افتخار کنند

به گزارش بابل نوین، به نقل ستاد خبری ششمین جشنواره مد ولباس فجر، لاله افتخاری نماینده سابق مردم تهران گفت: مردم ایران باید به مد ایرانی و اسلامی افتخار کنند.

وی ادامه داد چون ایرانیان صاحب تمدن وهنر اصیل هستند. علمای ما مخالف استفاده از مد نبوده‌اند. بلکه استفاده کورکورانه از مد غربی را نکوهیده‌اند. پس این عرصه باید مورد توجه خاص قرار بگیرد.
وی در ادامه به لزوم خودکفایی در عرصه پوشاک تاکید کرد و گفت: همان‌طور که در قانون مطرح شده است باید از تولیدات ایرانی حمایت شود تا ورود لباس ها و پارچه های خارجی به حد اقل برسد. فارغ التحصیلان زیادی در این رشته وجود دارن،د اما حمایت کافی از آنها صورت نمی گیرد.
این نماینده سابق مجلس جشنواره امسال را متفاوت از سال‌های پیش دانست و اظهار داشت: تنوع جشنواره نسبت به گذشته بیشتر شده است و طرح ها و پارچه ها ایرانی است. برگزاری بخش های رقابتی می تواند به بهبود فضای موجود برای بهره برداری از استعداد ها کمک کند.
وی با اشاره به تنوع و گستردگی جشنواره تصریح کرد: این جشنواره می‌تواند تعامل و تبادل تجربیات را در زمینه مد و لباس بیشتر کند و زمینه ی همبستگی و تعامل را فراهم کند. توزیع کنندگان، مصرف کنندگان و طراحان باید با یکدیگر همکاری داشته باشند تا یک فرهنگ عمیق دینی که در آن طرح ها و رنگ ها و جلوه های مختلف وجود دارد شکل بگیرد.
افتخاری در پایان سخنانش اظهار داشت: امیدوارم این نمایشگاه در سال‌های آتی بیشتر مورد استقبال و توجه مردم قرار بگیرد و با کاهش قیمت‌ها مردم از لباس‌های ایرانی استقبال بیشتری کنند.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين