امروز : دوشنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۱:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ورزش زورخانه‌ای به ایران بازگشت!

سایت بازی‌های کشورهای اسلامی در باکو گزارش خود از ورزش زورخانه‌ای را اصلاح کرد.

به گزارش بابل نوین،بازی‌های کشورهای اسلامی از ۱۲ تا ۲۲ ماه می سال ۲۰۱۷ میلادی در آذربایجان برگزار می‌شود که در سایت رسمی این مسابقات به جزئیاتی درباره رشته‌های حاضر در این رقابت‌ها اشاره شده که یکی از این موارد ورزش زورخانه‌ای است.

در سایت رسمی بازی‌ها اشاره شده بود که خاستگاه این رشته از کشور آذربایجان است و نوشته شده بود: طبق واقعیت‌های تاریخی منبع ورزش ملی آذربایجان، ورزش زورخانه‌ای است که اساس آن به ۷۰۰ سال قبل برمی‌گردد که توسط پوریای ولی چارچوب مشخصی گرفت.

بعد از رسانه‌ای شدن این ماجرا توسط خبرگزاری فارس و مکاتبات فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی با ستاد تشکیلاتی بازی‌ها و فدراسیون زورخانه‌ای کشور آذربایجان و ارسال نامه‌ای مشتمل بر ۴ بند مبنی بر این که خاستگاه این رشته ایران بوده و به ۳۰۰۰ هزار سال قبل باز می‌گردد، امروز سایت رسمی بازی‌های کشورهای اسلامی این خبر را اصلاح کرد.

در متن خبر اصلاحی به صراحت نام ایران به عنوان مبدا و خاستگاه ورزش زورخانه‌ای آمده و همچنین توضیحات مربوط به پوریای ولی به عنوان مبدع این رشته حذف شده است.

ورزش زورخانه‌ای به مدت ۳ روز در سالن ورزشی «کریستال‌ هال» برگزار می‌شود. روز نخست مسابقات به صورت گروهی، روز دوم به صورت انفرادی و روز سوم هم مسابقات کشتی پهلوانی برگزار می‌شود./م

منبع : فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين