امروز : چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۱:۴۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رحمتی، نستروف و چنگ؛ رکوردداران کلین‌شیت آسیا/ فرصت سبقت برای دروازه‌بان چینی

مهدی رحمتی با گل نخوردن در بازی با التعاون عربستان یک کلین‌شیت به کلین‌شیت های خود در آسیا اضافه کرد.

به گزارش بابل نوین، پیش از بازی های این هفته لیگ قهرمانان آسیا، مهدی رحمتی ۱۵ کلین‌شیت در آسیا انجام داده بود و در رده دوم کلین‌شیت در قاره قرار داشت.

رکورددار کلین‌شیت(گل نخوردن در یک بازی) در قاره آسیا با ۱۶ کلین‌شیت در اختیار چنگ زنگ دروازه‌بان گوانگژو بود.

شهاب گردان و مهدی رحمتی در کنار هوا یونگ شین کره ای و ایگناتی نستروف ازبک هم ۱۵ کلین‌شیت داشتند.

جالب اینکه لوکوموتیو و استقلال در یک گروه حاضرند و در کنار رقابت دو تیم بر سر صعود رقابت رحمتی و نستروف برای خلق رکورد هم می تواند جالب باشد. این دو دروازه‌بان دوشنبه کلین‌شیت داشتند. نستروف مقابل الاهلی امارات گل نخورد و رحمتی در برابر التعاون.

به این ترتیب در حال حاضر مهدی رحمتی از ایران، ایگناتی نستروف از ازبکستان و چنگ زنگ از چین هر سه با ۱۶ کلین‌شیت رکورددار کلین‌شیت در قاره اند.

گوانگژو فردا با بلووینگز کره‌جنوبی بازی دارد، شاگردان لوئیس فیلیپه اسکولاری اگر فردا دروازه خود را بسته نگه دارند. عنوان بیشترین کلین‌شیت دوباره به چنگ زنگ چینی می رسد در غیر این صورت رحمتی، چنگ و نستروف با ۱۶ کلین‌شیت در صدر باقی می مانند و رقابتشان به هفته های آینده می کشد.

بازی با التعاون عربستان، سی و نهمین حضور مهدی رحمتی در لیگ قهرمانان بود. با توجه به سه بازی رحمتی در پلی آف، تعداد حضورش در این رقابتها(اصلی و پلی آف) به ۴۲ می رسد. رحمتی ۱۳ بار برای سپاهان به میدان رفته و ۲۹ مرتبه برای استقلال.

رحمتی در شرایطی موفق شد دروازه خود را دیشب بسته نگه دارد که استقلال در این سالها در کلین‌شیت چندان موفق کار نکرده بود و در ۹ بازی از ۱۰ بازی قبلش گل خورده بود.

جالب اینکه وحید شیخ ویسی، دروازه‌بان استقلال خوزستان در دومین حضورش در آسیا بازهم گل نخورد./م

منبع : نود

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين