امروز : سه شنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۲۰:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ناتوانی اسرائیل در ردیابی موشک های فلسطینیان

به گزارش بابل نوین،  ناظر پارلمانی کابینه رژیم صهیونیستی اعتراف کرد:‌ ارتش در زمان جنگ ۲۰۱۴، به صورت مفتضحانه در ردیابی و خنثی کردن موشک هایی که از غزه به سرزمین های اشغالی شلیک می شد، ناتوان بود.

به نقل از پایگاه فلسطین الیوم، «یوسف شابیرا» روز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد: ارتش آمادگی لازم را در آن زمان در رویارویی با تونل های حماس نداشت.

شابیرا با انتقاد شدید از حکومت بنیامین نتانیاهو گفت: از یکسو ارتش آمادگی لازم را برای آغاز جنگ نداشت و از سوی دیگر هیچگونه هماهنگی بین ارتش و دستگاه های اطلاعاتی وجود نداشت، نکته دیگر آن است که ارتش در تخریب شبکه تونل های حماس شکست خورد.

در ادامه این گزارش آمده است: کابینه امنیتی (کابینت) پیش از آغاز جنگ به مساله خطرساز بودن تونل های فسطینی برای اسرائیل هیچ اشاره ای نکرد و درحالی که کابینت در سال ۲۰۱۳ تونل های حماس را خطری جدی برای اسرائیل برشمرده بود.

ناظر پارلمانی رژیم صهیونیستی همچنین بنیامین نتانیاهو نخست وزیر، موشه یعلون وزیر جنگ پیشین این رژیم و «بنی گنس» رئیس ستاد ارتش و شورای امنیت ملی اسرائیل را سخت به باد انتقاد گرفت.

در ادامه این گزارش آمده است که کابینه امنیتی به موضوع تونل ها هیچ توجهی نکرد و از فرماندهان ارتش نخواسته بود تا طرح خود برای رویارویی با این تونل ها را عرضه کنند.

«یوآو گالانت» (Yoav Gallant) وزیر مسکن رژیم صهیونیستی روز یکشنبه از عملکرد «بنی گنس» رئیس ستاد ارتش اسرائیل و موشه یعلون وزیر جنگ پیشین اسرائیل در جنگ ۵۱ روزه سال ۲۰۱۴ علیه نوار غزه به شدت انتقاد کرده بود.

رژیم صهیونیستی ۱۶ تیرماه ۹۳ (۷جولای ۲۰۱۴) جنگ خانمان سوزی را علیه نوار غزه به راه انداخت که ۵۱ یکروز به طول انجامید و در جریان آن ۲ هزار و ۳۲۲ فلسطینی شهید و ۱۱ هزار تن دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر منابع صهیونیست تاکید کردند که در جریان این جنگ، ۶۸ نظامی اسرائیلی، افزون بر چهار غیر نظامی کشته و ۲ هزار ۵۲۲ نفر دیگر از جمله ۷۴۰ نظامی زخمی شدند.

منبع:ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين