امروز : سه شنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۲۱:۰۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

خشم سعودی ها از اقدام نظامی تهران

به گزارش بابل نوین، در روز پایانی رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۵ جدیدترین اژدر نیروی دریایی ارتش برای اولین بار با موفقیت از زیردریایی غدیر شلیک شد.

روزنامه الکترونیکی “ایلاف” عربستان، خشم خود را از قدرت نمایی ایران در آب های منطقه طی تیتری چنین ابراز کرد: “ایران در اقیانوس هند فیگور گرفت”.

سعودی ها همچنین به انعکاس جزییات روز پایانی مانور ولایت ۹۵ پرداختند و گزارشی از این رزمایش را در وبسایت های خبری خود منتشر کردند.

به گزارش ایلاف، زیردریایی‌های اعزامی نیروی دریایی ایران به منطقه عمومی رزمایش و مستقر در فاصله ۱۰۰ کیلومتری از ساحل با بهره‌گیری از سامانه‌های شناسایی نسبت به کشف و رهگیری اهداف شناور سطحی اقدام کردند و با شلیک اژدرهای ضدسطحی عملیات انهدام یگانهای شناور هدف را با انجام دادند.

براساس این گزارش، طی این عملیات، اژدر “والفجر” جدیدترین اژدر نیروی دریایی راهبردی ارتش ایران برای اولین بار با موفقیت از زیردریایی غدیر شلیک شد و هدف شناورش را منهدم کرد.

همچنین در این روز از رزمایش، بالگردهای ضدزیردریایی یگان هوادریای نیروی دریایی راهبردی ارتش در طول گشت‌زنی با بهره‌گیری از سامانه‌های ردگیری زیردریایی‌ها، ضمن کشف اهداف زیرسطحی مستقر در محدوده رزمایش با پرتاب اژدرهای بهینه‌سازی شده توسط جهاد خودکفایی این نیرو نسبت به انهدام آنها اقدام کردند.

همزمان یک فروند بالگرد دریایی که به دو سامانه راکت‌انداز و مسلسل تجهیز گردیده است نسبت به تیراندازی و پرتاب راکت علیه اهداف شناور اقدام کرد.

در این مرحله از رزمایش انواع پهپادهای ساحل‌پایه و دریاپایه نیروی دریایی راهبردی ارتش طی عملیات‌های روزانه و شبانه با اشراف کامل به منطقه عمومی رزمایش از تنگه هرمز، دریای عمان، شمال اقیانوس هند و تنگه باب المندب تا مدار ۱۰ درجه نسبت به شناسایی تمامی یگانهای دشمن فرضی در خارج از آبهای سرزمینی اقدام کردند و اطلاعات کسب‌شده را در اختیار یگان‌های مربوطه قرار دادند.

منبع:جام نیوز

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين