امروز : چهارشنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/02 - 13:06 ذخیره فایل ارسال به دوستان
وزیر دادگستری خبر داد

رشد نرخ بیکاری دو برابر نرخ رشد کشور/سالانه نیم میلیون نفر به آمار بیکاران افزوده می شود

وزیر دادگستری نرخ رشد کشور را ۶ و ۴ دهم درصد عنوان کرد و گفت: رشد بیکاری ۱۲ و ۶ دهم درصد است.

به گزارش بابل نوین،حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی شامگاه چهارشنبه در همایش خیران اشتغال کشور در مشهد اظهار کرد:‌رشد کشور در پاییز امسال نسبت به سال قبل بدون در نظر گرفتن درآمد نفتی به ۶ و ۴ دهم درصد رسید.

وزیر دادگستری گفت: در ۹ ماه امسال نیز این نرخ پنج درصد بود که با توجه به تنگناها و تلاش های صورت گرفته آهنگ رشد کشور منطقی و قابل قبول می باشد در حالی که تورم همچنان کمتر از هشت درصد است.

وی افزود: در این میان رشد ۱۲ و ۶ دهم درصدی نرخ بیکاری که سالانه ۵۰۰ هزار نفر به آنها افزوده می شود دردناک است اما با نگرشی که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وجود دارد و رویکرد جدید این وزارتخانه سال آینده نوآوری بزرگ اقتصادی خواهیم داشت.

حجت الاسلام پورمحمدی گفت: موضوع اشتغال از جمله مباحث مهم و حساس کشور است که گریبانگیر متولدین دهه هفتاد شده است به گونه ای که سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر به واجدان اشتغال افزوده می شود و دولت باید برای این جمعیت فرصت اشتغال ایجاد کند.

وی با بیان اینکه طی سال گذشته ۷۰۰ هزار شغل درکشور ایجاد شد که نوعی رکورد به شمار می رود، اظهار کرد: امروز ایران با این ظرفیت ایجاد شده جزو پنج کشور نخست جهان در ایجاد اشتغال و فرصت های شغلی است.

وزیر دادگستری با تاکید بر اینکه تلاش خوبی برای ایجاد اشتغال در کشور انجام شده است گفت: بر خلاف اینکه برخی می گویند این دولت فقط در فکر سیاست های خارجی است و به مباحث داخلی از جمله اقتصاد اهمیتی نمی دهد آمارها بیانگر آن است که دولت تلاش های بسیار در زمینه اقتصاد داخلی داشته است.

حجت الاسلام پورمحمدی افزود: بر اساس اعلام یکی از دانشگاه های آمریکا، نسل کنونی دانشمندان ایرانی زیر ۳۰ سال است و ایران دومین کشور دنیا از نظر دانش آموخته های مهندسی می باشد و امروز دشمنان با آگاهی از این ظرفیت ها نسبت به این امر نگران هستند.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت بازار کشور اظهار کرد: بازار ایران بسیار مستعد است و توانایی آن باعث شده تمایلات سرمایه گذاران خارجی برای ورود به بازار ایران افزایش یابد./ز

قدس آنلاین

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين