امروز : چهارشنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/04 - 20:11 ذخیره فایل ارسال به دوستان

جانبازان و آزادگان فاقد شغل و درآمد کمک هزینه ماهانه دریافت می‌کنند

به گزارش بابل نوین، نمایندگان مجلس در لایحه بودجه ۹۶ بنیاد شهید و امور ایثارگران را مکلف کردند برای جانبازان و آزادگان فاقد شغل و درآمد، کمک‌معیشت معادل حداقل حقوق کارکنان دولت پرداخت کند.

 نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی عصر امروز (شنبه) پارلمان و در جریان بررسی بخش‌های هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۹۶، بندهای ج و د تبصره ۱۸ ماده واحده این لایحه را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

طبق مصوبه مجلس، بنیاد شهید و امور ایثارگران مکلف شد از محل اعتبارات موضوع ردیف ۱۳۱۶۰۰ جدول شماره ۷ این قانون به جانبازان و آزادگان غیرحالت اشتغال معسر فاقد درآمد که بر اساس قوانین نیروهای مسلح مشمول دریافت حقوق وظیفه نمی‌باشند، تا زمانی که فاقد شغل و درآمد باشند، ماهانه کمک معیشت معادل حداقل حقوق کارکنان دولت پرداخت کند.

همچنین در بند د تبصره ۱۸ بنیاد شهید و امور ایثارگران مکلف شد از محل اعتبارات خود موضوع ردیف ۱۳۱۶۰۰ جدول شماره ۷ این قانون با تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد و یا مراجع قانونی ذی‌ربط حسب مورد به والدین و همسران شهدا که به دلیل کهولت سن و یا بیماری صعب‌العلاج نیاز به نگهداری دارند در صورتی که در میان خانواده، فرد یا افرادی از آنها نگهداری کنند، نسبت به پرداخت حق نگهداری به میزان سی ‌درصد (۳۰%) حداقل حقوق کارکنان دولت اقدام کند.

منبع:فارس
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين