امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/05 - 14:20 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تشکیل دادسرای ویژه رسیدگی به تخلفات محیط زیست/ گذشت ۳۲۸ نفراز حق قصاص در سال ۹۵

سخنگوی قوه قضائیه گفت: برای رسیدگی مطلوب به تخلفات ویژه محیط زیست و منابع طبیعی، دادسرای ویژه ای در تهران تشکیل شده است.

به گزارش بابل نوین، غلامحسین محسنی اژه ای روز یکشنبه در یکصدو نهمین نشست خبری خود افزود: قوه قضائیه برای پیشگیری از تخریب جنگل ها و مراتع تلاش می کند و با متخلفان در این حوزه به شدت مقابله خواهد کرد و به همین مناسبت دادسرای مخصوص این کار در تهران تشکیل شده است.
وی تصریح کرد: این دادسرا در راستای برخورد با جرائم انفال و منابع طبیعی ایجاد شده است و به صورت تخصصی و جدی پرونده های مربوطه را رسیدگی می کند.
معاون اول قوه قضاییه ابراز امیدواری کرد: در شهرهای بزرگ به همین میزان دادسراهای تخصصی در خصوص منابع طبیعی و محیط زیست ایجاد کنیم چرا که مسئولان ذیربط هم متقاضی هستند.

** منتظری با وساطت یکی از مراجع قم آزاد شد
محسنی اژه ای درباره سوالی درخصوص تعلیق حکم حبس احمد منتظری اظهار کرد: این موضوع مربوط به دادسرای ویژه روحانیت است و از جزئیات آن مطلع نیستم؛ اجمالا اینکه یکی از مراجع قم وساطتی کرده و براساس آنچه شنیده ام او هم تعهدی داده است.
وی اضافه کرد: چون قضیه مربوط به دادسرای ویژه روحانیت است اطلاعات دقیقی نسبت به آن ندارم.

** گذشت ۳۲۸ نفر از حق قصاص در سال ۹۵
محسنی اژه ای در ادامه اضافه کرد: در بهمن ماه و یا همان نیمه دوم دی ماه ۲۸ نفر از کسانی که حق قصاص داشتند و اولیا دم بودند از حق قصاص خودشان صرف نظر کردند و اینها کسی بودند که محکوم شده بودند، البته این امر مطلوب است و سفارش هم شده است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه ۳۲۸ مورد نسبت به حق قصاص صرفنظر شده است. /ص

ایرنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين