امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/05 - 20:52 ذخیره فایل ارسال به دوستان

احمدی‌نژاد از انتخابات ریاست‌جمهوری نمی‌گذرد /مرد رفته از پاستور با «نهضت بیانیه» به کمک بقایی می‌آید؟

باز هم به فضای رسانه بازگشته است، آنهم در آستانه انتخابات و روزهایی که همه فکر می کردند نهی رهبری او را از شلوغی های انتخاباتی دور کرده است.

به گزارش بابل نوین،او دقیقا همانگونه رفتار می کند که انتظارش وجود داشته؛ اصلا هم غیر منتظره نیست. همه می دانستند که او از خیر انتخابات نمی‌گذرد. به هر شکلی که باشد او می خواهد باشد. ذات او همیشه همین بوده است. او البته سیاست را از زاویه نگاه خود دنبال می کند . درباره محمود احمدی نژاد حرف می زنیم که این روزها باز نام خودش را برسر زبان ها انداخته است.

تازه ترین خبر درمورد او این است که یک نامه منتشر کرده ِ هواخواهانش هم در گروه های تلگرامی نام این نامه را گذاشته اند:« کیفرخواست محمود احمدی نژاد علیه حسن روحانی»نکته جالبش هم این است که در ابتدای آن نوشته شده بیانیه شماره یک . او در ابتدای این نوشتار ذکر کرده است :«شرایط پیش رو ، اینجانب را بر آن داشته است تا ضمن حفظ موضع سکوت در مسائل جاری کشور ، درباره برخی موضوعات ، توضیحاتی را به استحضار ملت شریف برسانم.» همه حرف این بیانیه هم در دو جمله قابل خلاصه شدن است :«در دولت من، خزانه خالی نبود؛ دستم باز بودا/ چرا روحانی در آستانه مذاکره با بیگانگان از خالی بودن خزانه گفت»

بلافاصله بعد از انتشار این نامه موج گسترده و البته طراحی شده ای از سوی رسانه های نزدیک به احمدی نژاد در فضای مجازی به راه افتاد . در این موج خبری جملاتی منسوب به احمدی نژاد دست به دست به می چرخید با این محتوا :« از امروز تصمیم دارم سکوتم را فعلا در حوزه پاسخگویی به تهمت‌ها دروغ های منتسب به دولت های نهم و دهم پاسخ دهم، هر چند هنوز در خصوص مسائل روز موضع سکوت را ادامه خواهم داد. اینکه رهبری گفتند “سکوت” یا “در انتخابات نباش”، معنایش این نیست که بنده نسبت به مسائل مملکت و خیانت ها بی تفاوت باشم.»

اما بعد از انتشار این بیانیه اولین واکنش را یکی از وزرای کابینه روحانی ، یعنی علی ربیعی داشت . او گفته :« امروز اطلاعیه‌ای خواندم که رییس‌جمهور سابق داده بودند. وقتی می‌گوییم مقدار زیادی پول رفت و شغلی ایجاد نشد با توجه به تحقیقات بوده است. اگر کشور هنوز دست شما بود، اکنون وضعیت ما بسیار ناگوار بود. شما با توجه به عملکردتان به کشور قجری نگاه می‌کنید، نه اینکه دولت روحانی که همه کارهای آن عقلانی است. همین کسانی که امروز از آنها تقدیر شد ۱۰۰ هزار شاغل به جامعه افزوده‌اند، همین موضوع نشان می‌دهد در کشور شغل اضافه شده است. دوران شما قدرت خرید مردم نابود شد. آرام آرام یکسری چیزهایی را تکرار می‌کنید تا به واقعیت برسید. اگر ما با همان شیب ادامه می‌دادیم وضعیت بحرانی‌تر می‌شد. چه کسانی بدون عقبه مالی حقوق‌های بازنشستگان را افزایش دادند؟ تا امروز نیازی به صحبت‌های سیاسی ندیدم ولی اکنون می‌بینیم رفته رفته با توجه به نزدیک شدن به انتخابات حرف‌هایی می‌زنند و تکرار می‌کنند. من تاکنون حرفی نزدم و موضع سیاسی نگرفتم ولی احساس می‌کنم که نمی‌دانند ما در چه وضعیتی دولت را تحویل گرفتیم. شما حرف نزدید ولی سایت‌های شما که حرف زدند. »

اگر از محتوای این نامه عبور کنیم و به علت تهیه و انتشار این نامه بپردازیم شاید جواب خیلی از سوالات به دست آید . تحلیل ها و تفسیر ها در این مورد زیاد است اما مراجعه به همان رسانه های نزدیک به احمدی نژاد در فضای مجازی می تواند کمکی به حل شدن ماجرا کند . در متنی که در این گروه ها منتشر شده به نقل از احمدی نژاد آمده است :« شاید تکلیف من در آینده نسبت به انتخابات عوض شود.»

این ادعا البته قبلا توسط افراد نزدیک به احمدی نژاد نیز بارها تکرار شده است . آنها معتقدند تحولات انتخابات در نهایت به سمتی خواهد رفت که احمدی نژاد آماده حضور در انتخابات شود. هر چه هست حمید بقایی فعلا آمده است که جای پای محمود احمدی نژاد را باز نگه دارد . او برای احمدی نژاد فردی مطمئن است . حرف های او را تکرار می کند و ابایی هم از هزینه های این اقدامش ندارد . حالا که احمدی نژاد بیانیه داده باید منتظر اقدامات بعدی اش هم باشیم . می خواهد فضا را دو قطبی کند . یک طرف خودش و طرف دیگرش وضع موجود . رفتارهای این ها قابل پیش بینی است و حتی نتیجه آن را نیز می توان از همین حالا حدس زد . فعلا که نهضت بیانیه را احیا کرده است . آیا سخنرانی های او باز آغاز خواهد شد ؟/ز

نامه نیوز

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين