امروز : چهارشنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/06 - 14:40 ذخیره فایل ارسال به دوستان

آیین پایانی دهمین جشنواره فیلم‎های ورزشی فردا برگزار می‎شود

آیین اختتامیه دهمین جشنواره فیلم‎های ورزشی سه شنبه 17 اسفندماه در تالار ایوان شمس برگزار می‎شود.

به گزارش بابل نوین، دبیر اجرایی دهمین جشنواره فیلم‎های ورزشی گفت: اختتامیه این رویداد با پیام رئیس مجلس شورای اسلامی، حضور وزیر ورزش و جوانان، رئیس کمیته ملی المپیک، نمایندگان مجلس، روسای فدراسیون‌های ورزشی، قهرمانان، هنرمندان و چهره های برگزیده سه شنبه ۱۷ اسفندماه ساعت ۱۸:۳۰ در تالار ایوان شمس برگزار می شود.

سید مجتبی علوی، با بیان اینکه دهمین دوره این رویداد بعد از ۶ سال وقفه در سال ۹۵ برگزار شد، افزود: پس از بررسی آثار رسیده توسط هیأت انتخاب، ۹۳ فیلم وارد بخش مسابقه شد که این آثار از سوی هیأت داوران این دوره ارزیابی شدند.
وی گفت: پس از ارزیابی هیأت داوران، ۱۰ فیلم به نمایندگی از ایران در جشنواره فیلم های ورزشی که در میلان ایتالیا و زیر نظر فدراسیون جهانی FICTS برگزار می شود، شرکت کردند.
علوی با اشاره به اینکه امسال مستند «آتلان» به نمایندگی از ایران در جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی میلان حضور داشت، تصریح کرد: این فیلم به کارگردانی معین کریم‌الدینی، لوح تقدیر و نشان بلورین سی و چهارمین جشنواره فیلم‌های ورزشی میلان ایتالیا را کسب کرد.
دبیر اجرایی دهمین جشنواره فیلم‎های ورزشی با بیان اینکه این رویداد پس از ۶ سال وقفه امسال در مسیر برگزاری قرار گرفت و این امر باعث شد تا دوباره از سوی فدراسیون جهانی FICTS ارزیابی و مورد توجه قرار گیرد، افزود: هم اکنون ایران جزو ۱۶ منطقه جهانی است که قرار است به عنوان نماینده منطقه غرب آسیا و آسیای میانه پذیرای هنرمندان و سینماگران این کشورها در سال های آینده باشد.
علوی افزود: ۹۳ فیلم حاضر در بخش های مختلف جشنواره فیلم های ورزشی از سوی هیأت داورانی متشکل از علیرضا رضاداد، ابراهیم داروغه زاده، امیر حاج رضایی، محمد خزاعی، سعید راد، جهانگیر کوثری و علی روئین تن ارزیابی شدند و از برگزیدگان در روز ۱۷ اسفند تقدیر می شود.
وی با اشاره به اینکه در مراسم اختتامیه از دو اسطوره ورزش که به هنر سینما هم روی آوردند (زنده یاد ناصر حجازی و علی پروین) تجلیل می شود، بیان کرد: در بخش خاطره هنری از عطاالله بهمنش به عنوان یکی از قدیمی‌ترین گویندگان ورزشی تجلیل و همچنین در این رویداد از تمبر یادبود ده سالگی جشنواره رونمایی می شود./ص
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين