امروز : چهارشنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/06 - 19:38 ذخیره فایل ارسال به دوستان

ارزش تولید ناخالص داخلی به قیمت ثابت ۵۰ هزار میلیارد تومان رسید

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال 1376 در نه ماهه نخست سال جاری به رقم 505353 میلیارد رالش با نفت و 481577 میلیارد رالد بدون احتساب نفت رسیده است.

به گزارش بابل نوین، بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال ۱۳۷۶ در نه ماهه نخست سال جاری به رقم ۵۰۵۳۵۳ میلیارد رالر با نفت و ۴۸۱۵۷۷ میلیارد رالل بدون احتساب نفت رسیده است، در حالی که رقم مذکور در مدت مشابه سال قبل با نفت ۴۷۱۳۷۱ میلیارد راله و بدون نفت ۴۵۸۵۵۰ میلیارد راله بوده که نشان از رشد ۷٫۲ درصدی محصول ناخالص داخلی در نه ماهه اول سال ۱۳۹۵ دارد.

نتایج مذکور حاکی از آن است که در نه ماهه نخست سال جاری رشته فعالیت‌های گروه کشاورزی ۵٫۷،  گروه صنعت ۱۰٫۵ و گروه خدمات ۵٫۴ درصد نسبت به دوره‌ی مشابه سال قبل، رشد داشته است. رشد گروه صنعت عمدتاً ناشی از افزایش صادرات نفت خام و گاز طبیعی بوده‌است.
محاسبات فصلی در مرکز آمار ایران در قالب ۱۵ بخش اصلی متشکل از ۴۲ رشته فعالیت انجام می‌شود که بر این اساس گروه کشاورزی شامل زیر بخش‌های زراعت و باغداری، دامداری، جنگل‌داری و ماهیگیری، گروه صنعت شامل زیر بخش‌های استخراج نفت خام و گاز طبیعی، استخراج سایر معادن، صنعت، تأمین آب، برق و گاز طبیعی و ساختمان می‌باشد و گروه خدمات شامل زیر بخش‌های عمده‌فروشی و خرده فروشی، هتل و رستوران، حمل و نقل و ارتباطات، واسطه‌گری‌های مالی، مستغلات، امور عمومی، آموزش، بهداشت و مددکاری و سایر خدمات است.
لازم به ذکر است اطلاعات تفصیلی در زمینه حساب‌های ملی نه ماه نخست سال ۱۳۹۵، از طریق درگاه ملی آمار در قسمت اطلاعات آماری/حساب‌های ملی / جدول‌ها و سری زمانی/ زیر گروه حساب‌های ملی فصلی، قابل دسترسی می‌باشد./ص
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين