امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/07 - 19:05 ذخیره فایل ارسال به دوستان

استیضاح ربیعی منتفی شد؛ فرهادی در انتظار

به گزارش بابل نوین، عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه طرح استیضاح ربیعی به دلیل کاهش تعداد امضاهای آن به زیر ۱۰ نفر منتفی شد، گفت: طرح استیضاح وزیر علوم فعلاً به کمیسیون تخصصی ارجاع نشده است.

اکبر رنجبرزاده عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند بررسی لایحه بودجه ۹۶ در شورای نگهبان، اظهار داشت: مجلس همان عصر روز یکشنبه ۱۵ اسفندماه که رسیدگی به بودجه ۹۶ را اتمام رساند، برای تطبیق با قانون اساسی و شرع به شورای نگهبان ارسال کرد.

وی با بیان اینکه تلاش آقای لاریجانی رئیس مجلس بر این است که بودجه ۹۶ هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شود و زودتر به مجلس بازگردد، گفت: انتظار می‌رود شورای نگهبان حداکثر روز شنبه هفته آینده ایرادات بودجه ۹۶ را به مجلس اعلام کند تا ما روز یکشنبه ایرادات بودجه را مورد بررسی قرار دهیم.

این عضو هیأت رئیسه مجلس در ادامه با بیان اینکه ممکن است مجلس روز دوشنبه هفته آینده هم برای بررسی ایرادات بودجه تشکیل جلسه دهد، گفت: مناسب‌ترین راه این است که مجلس روز یکشنبه آینده ایرادات بودجه را در صحن علنی مورد بحث و بررسی قرار دهد.

رنجبرزاده همچنین درباره طرح‌های استیضاح وزرا در خانه ملت گفت: طرح استیضاح علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با توجه به اعلام کمیسیون مربوطه مبنی بر کاهش تعداد امضاهای این طرح به زیر ۱۰ نفر منتفی شد.

وی اضافه کرد: طرح استیضاح محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم دارای حدود ۱۵ امضاست اما با توجه به عدم تشکیل جلسات کمیسیون‌های تخصصی فعلاً‌ به جریان نیفتاده است و هیأت رئیسه فعلاً این طرح را به کمیسیون مربوطه ارجاع نداده است.

رنجبرزاده در پایان خاطرنشان کرد: طرح استیضاح محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی وجود دارد اما فعلاً از سوی متقاضیان و امضاکنندگان آن به هیأت رئیسه تحویل داده نشده است و اطلاعی از تعداد امضاهای این طرح هم ندارم.

منبع:فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين