امروز : چهارشنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/08 - 11:56 ذخیره فایل ارسال به دوستان
طنزنامه

حسن‌نامه/ حرف‌های غیربهداشتی

این مجلس عجب کاری کرد، نمی‌گوید دم عیدی حقوق مدیران را کم می‌کند این ننه مرده‌ها از کجا بیاورند آجیل ماجیل عید و رخت و لباس برای بچه‌هایشان بخرند.

به گزارش بابل نوین به نقل از بلاغ، بعضی وقت‌ها به سرمان می‌زند یک شبی، نیمه شبی، دم صبحی چیزی بگذاریم برویم، مملکت نیست که، دارند از هر طرف به ما فشار می‌‌آورند، ما یک هزارم این فشارها را اگر به آمریکایی‌های پدرسوخته آورده بودیم مسئله هسته‌ای ما که هیچ، همه چیز در دنیا حل می‌‌شد.

خدایا آخر ما چه گناهی کردیم که باید در طالع دولتمان این معاون‌ها و وزرا باشد، یکی که دائم در چُرت است، یکی دیگر که پشت سرمان همین جوری حرف‌های صد تا یک غاز می‌زند، یکی دیگر که به همه تهمت رانت‌خواری می‌زند، دلمان خوش بود به وزیر بهداشتمان که او هم چپ و راست می‌‌رود در سفرهای استانی اندازه دوزار پول سیاه برایمان آبرو نگذاشته است.

والا بلا اگر هم اسممان نبود و ما روی اسممان انقدر حساس نبودیم، با او مثل همان علی جنتی رفتار می‌کردیم.

تازه می‌فهمیم این احمدی‌نژاد طفلک که ما انقدر پشت سرش حرف می‌زنیم و همه چیز با ربط و بی‌ربط را گردن او می‌‌اندازیم، حق داشته می‌گرفته وزیر سنگالیزه می‌کرده، ما مثلا اگر می‌گرفتیم بهداشتیزه یا استرلیزه یا پاستوریزه می‌کردیم خوب بود.

نه اصلا اسم پاستوریزه هم خوب نیست، ما خودمان در پاستور نشیته‌ایم، انگار که خودمان، خودمان را اخراج کنیم، اصلا پاستوریزه نه، همان استرلیزه‌ای، هموژه‌نیزه‌ای اینها خوب است.

ولش کن، از این بهداشت بیاییم بیرون، انقدر حرف‌های بهداشتی نزنیم.

این مجلس عجب کاری کرد، نمی‌گوید دم عیدی حقوق مدیران را کم می‌کند این ننه مرده‌ها از کجا بیاورند آجیل ماجیل عید و رخت و لباس برای بچه‌هایشان بخرند.

آخ یادم رفته بود که… من چرا انقدر کم‌حواس شده‌ام، روز زن نزدیک است و برای مادر بچه‌ها هیچ چیز نگرفته‌ام،‌ ای داد بیداد…

باز دم مادر بچه‌ها گرم، هر از چند گاهی می‌رود امامزاده برای رفع مشکلات و تنگناهای ما یک شمعی روشن می‌کند.

حاج اکبر، خدا رحمتت کند، شرمنده‌ات شدیم، مهدی‌ات باز برگشت زندان، زورمان نرسید یک چند صباحی بیشتر بیرون نگهش داریم، شرمنده حاج خانمت هم شدیم، حاج اکبر، جایت خیلی در کنار ما خالی است، اگر بودی که ما این همه مشکل نداشتیم، حیف…

روز درختکاری در حیاط پاستور یک نهال کاشتیم و در دل نذر کردیم اگر سال دیگر هم در پاستور بودیم، همه جای پاستور را درخت بکاریم، اصلا یک وجب جا را خالی نگذاریم.

حسن/ ۱۸ اسفند ۹۵/ پاستور/ص

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين