امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/08 - 21:10 ذخیره فایل ارسال به دوستان

گرد و غبار فردا شرق کشور را فرا می گیرد

به گزارش بابل نوین، سازمان هواشناسی کشور از عبور یک سامانه فعال جوی از شمال شرق و شرق کشور در پنجشنبه (فردا) و در نتیجه وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در برخی نقاط استان سیستان و بلوچستان (بویژه منطقه زابل)، شرق کرمان، خراسان جنوبی و نیمه شرقی استان یزد خبر داد.

از شنبه تا صبح یکشنبه وزش باد شدید در شمال شرق عربستان، جنوب عراق و کویت به دلیل فعالیت یک سامانه فعال جوی، سبب خیزش گرد و خاک در آن منطقه و همچنین استان های خوزستان و ایلام می شود.
بعدازظهر شنبه سامانه بارشی از شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور وارد می شود و در یکشنبه و دوشنبه هفته آینده شمال شرق و شرق را نیز دربرمی گیرد.
سازمان هواشناسی کشور در این روزها بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید و در مناطق مستعد بارش تگرگ و در مناطق مرتفع و گردنه های کوهستانی بارش برف را پیش بینی کرده است.
از بعدازظهر شنبه بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف در برخی مناطق آذربایجان‌ شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و چهارمحال و بختیاری و بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد در کرمانشاه، شمال خوزستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و گاهی وزش باد شدید در اردبیل دور از انتظار نیست.
یکشنبه آینده بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف در برخی نقاط استان های آذربایجان‌ شرقی و آذربایجان‌ غربی، کردستان و چهارمحال و بختیاری رخ می دهد.
در این روز بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد در کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، مرکزی، قزوین، زنجان، تهران، شمال سمنان، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی گاهی وزش باد شدید در اردبیل پیش بینی شده است.
بارش برف در مناطق کوهستانی این استان ها بویژه جاده های کوهستانی البرز موجب لغزندگی در راه ها می شود.
از این رو توصیه می شود برای جلوگیری از اختلال در ترافیک جاده ای و خسارت های احتمالی، زنجیر چرخ و دیگر امکانات لازم همراه رانندگان باشد.
به پیش بینی سازمان هواشناسی کشور شنبه و یکشنبه هفته آینده به سبب گرمایش نسبی دمای هوا و بارش باران، ذوب برف افزایش می یابد و انتظار می رود سبب بالا آمدن سطح آب رودخانه ها بویژه در استان های کردستان، کرمانشاه و لرستان شود.
منبع: ایرنا
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين