امروز : جمعه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/08 - 21:24 ذخیره فایل ارسال به دوستان
نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی:

آمریکا پس از انجام کامل تعهدات خود از ‘اجرای سفت و سخت برجام’ سخن بگوید

نماینده دائم ایران در آژانس انرژی اتمی ایران با بیان اینکه آمریکا تنها با انجام کامل تعهدات خود می تواند از ' اجرای سفت و سخت برجام ' سخن گوید، تاکید کرد: اقدام متقابل و اجرای کامل تعهدات طرف های مقابل بنیانی حیاتی برای پایداری برجام است.

به گزارش بابل نوین، رضا نجفی صبح چهارشنبه در جریان برگزاری نشست فصلی مارس شورای حکام، با اشاره به تداوم اجرای برجام از سوی ایران که برای چندمین بار مورد تایید آژانس قرار گرفته است، گفت: اجرای تعهدات سایر طرفهای برجام همچنان رضایت بخش نیست.
نماینده کشورمان تاکید کرد: اقدام متقابل و اجرای کامل تعهدات طرف های مقابل بنیان حیاتی و عنصر اساسی پایداری برجام بشمار می رود.
وی گفت: آمریکا می تواند از اجرای سفت و سخت برجام صحبت کند، اگر و فقط اگر به تعهدات خود ذیل برجام بطور کامل عمل کند.
نماینده کشورمان ادامه داد: ایران به اجرای تعهدات خود ادامه می دهد و در عین حال هوشیارانه اجرای تعهدات سایر طرف های برجام را زیر نظر دارد.
نجفی افزود: برجام بر رفع جامع همه تحریم های شورای امنیت سازمان ملل و کلیه تحریم های مرتبط هسته ای یکجانبه و چندجانبه تصریح دارد.
وی گفت: کشورهای ۱+۵، در اجرای برجام با حسن نیت و در فضایی سازنده، بر اساس احترام متقابل و با پرهیز از هرگونه اقدام ناسازگار با متن، روح و قصد برجام که اجرای موفق آن را تضعیف کند، مسئولیت روشنی بر عهده دارند.
نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ادامه افزود: گزارش اخیر مدیرکل آژانس به روشنی نشان می دهد که اقدامات مرتبط هسته ای بطور کامل از سوی ایران انجام شده اند.
وی همچنین ضمن تاکید بر مخالفت قاطع کشورمان با درج اطلاعات پادمانی محرمانه در گزارشات آژانس و ضرورت حفاظت از اینگونه اطلاعات از سوی آژانس توضیحاتی در زمینه عرضه آب سنگین تولیدی کشورمان به بازارهای جهانی و همچنین تعاریف مورنظر کشورمان در زمینه ذخایر و موجودی اورانیوم کمتر غنی شده ارائه داد.
نجفی در خاتمه سخنرانی خود به ادعاهای نماینده رژیم صهیونیستی پاسخ داد و گفت: رژیمی که بر روی دهها کلاهک هسته ای جاخوش کرده ، تاسیسات هسته ای مخفیانه و خارج از پادمانش در حال کار هستند و مذبوحانه برای ممانعت از انعقاد برجام از هیچ تلاشی فروگذار نکرد، اکنون در مورد برجام إظهار نگرانی می کند که امری مضحک است.
وی اضافه کرد: این رژیم نمی تواند با اینگونه ادعاها بر برنامه سلاح های هسته ای غیرقانونی اش که خطری واقعی برای صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی است سرپوش بگذارد. /ص

ایرنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين