امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/09 - 12:19 ذخیره فایل ارسال به دوستان

مسیر انتخابات ۹۲ را باید تکرار کنیم/ برنامه ما حضور مردم پای صندوق‌های رأی است

به گزارش بابل نوین، محمدرضا عارف در پنجمین کنگره انجمن اسلامی معلمان با اشاره به برنامه‌های فراکسیون امید اظهار داشت: فراکسیون امید تا پایان سال برنامه خود را برای معلمان اعلام خواهد کرد، یکی از جهت‌گیر‌ی‌های مهم این برنامه بحث منزلت و معیشت معلمان است.

وی افزود: اخیرا در جلسه‌ای که با حضور اساتید برجسته دانشگاه تربیت معلم برگزار شد، مطالبات هیأت رئیسه دانشگاه مطرح و حل مسئله معلمان یکی از درخواست‌های اساتید بود و قرار شد مشکلات و مسائل معلمان و راه‌حل‌های آن به ما ارائه شود، ما به دنبال راه‌حل‌های کوتاه مدت نیستیم. اگر جایگاه معلم در جایگاه واقعی خود باشد مسائل آموزشی نیز باید جزء مطالبات آنها باشد.
عارف در ادامه تصریح کرد: این وظیفه ماست که به معیشت معلم برسیم و معلم نیز باید به عنوان قشر پیش رو دغدغه آموزش داشته باشد و متأسفانه در مسیری غیرصحیح مطالبات معلمان دنبال می‌شود.
رئیس فراکسیون امید مجلس با اشاره به اینکه ما باید برنامه‌ای پایدار برای حل مشکلات معلمان داشته باشیم، گفت: برنامه‌های ما نباید سلیقه‌ای باشد، هدف باید این باشد که خانواده‌ها شغل معلمی را اولویت خود قرار دهند و ما نیز در مجلس نباید طرحی ارائه دهیم که به مشکلات معلمان اضافه کند.
عارف با بیان اینکه اگر یک نگاه درازمدت به مسئله آموزش کشور می‌شد نتایج بهتری می‌گرفتیم، اظهار داشت: امروزه نه تنها معلمان بلکه خانواده‌ها نیز نگران مسائل آموزشی هستند و امیدواریم بتوانیم مشکلات آموزش کشور را حل کنیم.
رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به انتخابات سال ۹۶ گفت: ما در اردیبهشت انتخابات مهمی خواهیم داشت و در عمل نشان دادیم که منافع ملی را بر منافع گروهی ترجیح می‌دهیم و مبنا را بر عقل و خرد بنا نهادیم و معتقدیم تشکیل شورای عالی سیاست‌گذاری نشان‌دهنده عقلانیت بود.
وی در ادامه افزود: ‌در حالی که تشکل‌های کوچک سیاسی حاضر نیستند زیر یک سقف فعالیت کنند، جریان اصلاحات ظرفیت خود را نشان داد و در دو انتخابات مهم سال‌‌های ۹۲ و ۹۴ وحدت خوبی میان اصلاح‌طلبان شکل گرفت و گام سوم را نیز باید محکم‌تر برداریم.
رئیس فراکسیون امید مجلس با اشاره به رقابت‌های انتخاباتی گفت: شعار ما در دهه ۹۰ آرامش و امید بود، برنامه ما حضور مردم پای صندوق‌های رأی است و باید با رعایت اخلاق و اصول رقابتی، انتخاباتی قانونی همراه با رفاقت برگزار کنیم. ما از حق خود گذشتیم و دست رفاقت را به سمت همه گروه‌های داخل کشور دراز کردیم و اکنون نیز در جریان اصلاحات با رفع مشکلات، محور شورای عالی سیاست‌گذاری است.
عارف با اشاره به انتخابات شوراها اظهار داشت: انتخابات شوراها از لحاظ جایگاه مردم در شوراها اهمیت بسیاری دارد و باید با انتخاب چهره‌های شناخته شده و موثر جایگاه شوراها را ارتقا دهیم البته انتخابات ریاست جمهوری هم برای ما اهمیت بسیاری دارد و مسیر سال ۹۲ باید تکرار شود و با تصمیم‌گیری که در شورای عالی سیاست‌گذاری انجام شد بنا بر این است در انتخابات شوراها شورای عالی دخالتی در امور استان‌ها نخواهد داشت و اگر مسئله‌ای پیش آمد به مرکز ارجاع داده می‌شود.
گفتنی است، پنجمین کنگره انجمن اسلامی معلمان صبح امروز در مجتمع فرهنگیان با حضور وزیر آموزش و پرروش برگزار شد، در این کنگره محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس، ولی‌الله شجاع پوریان عضو شورای مرکزی اتحاد ملت و احمد حکیم‌پور دبیرکل حزب اتحاد ملت حضور داشتند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين