امروز : چهارشنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/10 - 15:18 ذخیره فایل ارسال به دوستان

محسن رضایی: شهید مهدی باکری نماد هویت ایرانی اسلامی است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شهید مهدی باکری علاوه بر آن که تبلور غیرت آذربایجان به شمار می رود، امروز به نماد هویت ایرانی اسلامی تبدیل شده است.

به گزارش بابل نوین، محسن رضایی روز پنجشنبه در آیین گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بدر و خیبر و شهدای شمال غرب کشور در ارومیه افزود: شهید باکری و شخصیت والای او، همان هویت انقلابی برگرفته از اقوام و مذاهب مختلف کشور است که در دوران دفاع مقدس به حماسه آفرینی های بی بدیل پرداختند.
وی با بیان اینکه ملت ایران در انقلاب اسلامی هویت خود را بازیافت و در دفاع مقدس این هویت تبدیل به اقتدار شد، اضافه کرد: اقتدار ملت ایران اسلامی برگرفته از دفاع‌مقدس و انقلاب‌اسلامی است که هرگز از آن جدا نخواهد شد.
رضایی با بیان اینکه هویت ملت ایران در دوران قبل از انقلاب در درون و فطرت مردم نهان بود، گفت: این فطرت الهی جز با ندای قرآن و اسلام بیدار نمی شد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: انقلاب اسلامی ملت ایران را به سوی معنویات سوق داد و باعث شد تا شهدایی بزرگوار جان خود را برای دفاع از این انقلاب و کشور نثار کنند.
رضایی اظهار کرد: همین شهدا نیز از فطرت و باطن مقتدر خود بهره برده و پای در مسیر انقلاب اسلامی گذاردند.
وی ملت بدون هویت را ملتی مرده نام برد و بیان کرد: هویت ملت ایران تصنعی نبوده و هویت ایرانی، اسلامی و انقلابی هویتی پویاست که در سایه انقلاب اسلامی حاصل شده است.
این فرمانده هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه دشمنان با اقتدار و هویت ما در حال جنگ هستند، افزود: تمامی مسئولان کشور باید نسبت به این موضوع دقت و توجه لازم را داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه ملت ایران بعد از کسب هویت و اقتدار به سوی پیشرفت حرکت می کند، ادامه داد: گام سوم، گسترش اقتصاد و فرهنگ است که مردم ایران به پشتوانه شهدا و خونهایی که ریخته شده در این مسیر گام برمی دارند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: امروز اگر از هویت انقلابی خود در پیشرفت‌ها استفاده کنیم همانند حوزه دفاعی که با استفاده از همان هویت انقلابی ارتقا یافته، شاهد گسترش و افزایش روزافزون پیشرفت‌ها خواهیم بود.
رضایی با اشاره به اینکه ما به جای اسلام ایرانی، ایران اسلامی داریم، گفت: در داخل کشور عده ای به دنبال اسلام ایرانی و عده ای اسلام عربی هستند در حالی که اسلام، اسلام است و افتخار ما به مسلمان بودن است.
به گزارش ایرنا، یادواره شهدای بدر و خیبر در ارومیه با حضور مسئولان کشوری و استانی در حسینیه عاشقان ثار الله ارومیه برگزار و در آن از خانواده های چندین شهید آذربایجان غربی با اهدای هدایایی تجلیل شد.
عملیات بدر نام عملیات نظامی نیروهای مسلح ایران در طی جنگ ایران و عراق علیه ارتش بعث عراق بود.
این عملیات گسترده با رمز یا فاطمه الزهرا (س) در محور هور الهویزه در تاریخ ۱۳ اسفند ۱۳۶۳ با فرماندهی سپاه انجام شد.
چندین لشکر نیروی زمینی ارتش ایران و سپاه پاسداران ایران از جمله لشکر ۲۱ و ۲۸ پیاده، تیپ ۵۵ هوابرد، لشکر ۳۱ عاشورای آذربایجان، و سپاه اصفهان خوزستان در این عملیات شرکت داشتند.
عملیات خیبر یکی از عملیات‌های تهاجمی نیروهای مسلح ایران در جریان جنگ ایران و عراق بود، این نبرد در سوم اسفند ماه ۱۳۶۲ آغاز شد و تا ۲۲ اسفند همان سال ادامه یافت.
در این دو عملیات شهیدان حمید و مهدی باکری به درجه رفیع شهادت نایل شدند.
آذربایجان غربی با تقدیم ۱۲ هزار شهید در دوران دفاع مقدس نقش پرافتخاری در دفاع از مرزهای ایران اسلامی ایفا کرده است./ص

ایرنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين