امروز : جمعه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/10 - 17:20 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه بابل:

وزیر جهاد کشاورزی فردی ضعیف است/ وزیری که قدرت مقاومت در برابر زورگوها را ندارد صلاحیت برای مسوولیت ندارد

امام جمعه بابل گفت: وزیر جهاد کشاورزی فردی ضعیف است که حتی در مقابل جریان قوی دلالی نمی‌تواند مقاومت کند و با وجود اینکه می‌دانست که پرتقال به اندازه کافی است مجوز واردات پرتقال و مرکبات به کشور داده شد، وزیری که قدرت مقاومت در برابر زورگوها را ندارد صلاحیت برای مسوولیت ندارد.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌ها نمازجمعه بابل با اشاره به روز بزرگداشت شهید اظهار کرد: مادران شهدا نقش آفرین در جریان دفاع مقدس بودند و در جامعه نقش شهدا برجسته است اما به نقش مادران و همسران در دفاع مقدس کمتر توجه می‌شود.

وی افزود: شهدا تکریم می‌شوند اما مادران آن‌ها کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند، عقبه شهدا و کسانی که نقش موثری در روحیه دادن به آن‌ها با بسترسازی در عرصه شهادت داشتند باید پررنگ شود.

امام جمعه بابل ادامه داد: کسانی که تشویق و ترغیب حضور در عرصه جهاد و شهادت داشتند در این صحنه کمتر دیده می‌شوند، در این رابطه مادران و همسران مهمترین نقش را ایفا می‌کنند، رمز موفقیت شهدا همسران و مادران آن‌ها بودند و  فرهنگ شهدا و ولایتمداری را مادران شهدا  به آنها آموختند، مبادا به غفلت از کار این صحنه ها رد بشویم و نسبت به آنها غفلت کنیم،

این مقام مسئول تصریح کرد: مادران و همسران شهدا به ام‌البنین تاسی کرده‌اند و سالروز رحلت ام‌البنین همسر امیرالمومنان و مادر چهار شهید کربلا را گرامی می‌داریم، آن بانوی بزرگواری که فرزندانی شایسته تربیت و چهار فرزند را در قیام کربلا تقدیم مسیر ولایت کرد.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: بنیاد شهید در ۲۲ اسفند ۵۸ به فرمان امام گرانقدر شکل گرفت و سالروز آن را گرامی می‌داریم در کشور روز شکل‌گیری بنیاد شهید به نام روز شهید نامگذاری شد، مبادا گرد غفلت بر قلب ما بنشیند و ما نسبت به آنها بی‌اعتنایی کنیم و یاد آن‌ها به فراموشی برود، بین ما و بین آنها فاصله عمیق بیافتد و سیره ما با سیره شهدا تفاوت کند.

وی یادآور شد: شهدا انصافا مهمترین نقش را با اهدای خون خود ایفا کردند، سربازان مدافع حرم امنیت هستند و مدافعان حرم مسیر شهدا را ادامه می‌دهند، آن‌ها امروز امنیت ما را تامین کردند و ما از یادها نبریم و همواره زنده نگه داریم و شهدا را تکریم نماییم، شهدای ما از شهدای بدر، احد و شهدای تاریخ اسلام برتر هستند، از عزیزان بنیاد شهید به خاطر اهتمام برای مسیر شهدا تقدیر می‌کنم.

خطیب جمعه بابل با اشاره به هفته منابع طبیعی اظهار کرد: از سرمایه‌های بزرگ کشور منابع طبیعی است، این استان و شهرستان مناطق گسترده جنگلی داشت که امروز متاسفانه این مناطق ذره ذره از حیطه منابع طبیعی خارج شد، وضعیت منابع طبیعی هشدار دهنده است.

وی افزود: خود خواهی‌ها موجب از بین رفتن منابع طبیعی شد و جنگل‌ها از حیطه درخت خارج شد،  بسیاری از مناطق امروز به ویلا و امور دیگر تبدیل شده است.

روحانی به دغدغه رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی اشاره و گفت: کارنامه اقتصاد مقاومتی را مورد توجه قرار دهید، دوای درد ما اقتصاد مقاومتی است.

وی با انتقاد شدید نسبت به خبر واگذاری زمین‌های منابع طبیعی منطقه گاودشت بابل برای تاسیس فرودگاه آمل از سوی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: این بدترین امری‌است که توجیهی ندارد، منطقه گاودشت مقبولیت و مشروعیت برای واگذاری به فرودگاه ندارد و زشت‌ترین حرکت این است که برخی از افراد برای رسیدن به هدف خود دنبال این هستند که در اراضی شهرستان دیگر و منایع طبیعی فرودگاه بسازند.

خطیب جمعه بابل با اشاره به منویات رهبری ادامه داد: مقام معظم رهبری در ابتدای آغاز به کار مجلس جدید شورای اسلامی در دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر مساله عدم دخالت‌های بی جا تاکید کردند و ایشان حتی در این دیدار به مساله فرودگاه هم اشاره داشتند، معظم‌له تاکید فرمودند که دخالت‌های بی جا را رها کنید، فرودگاه‌های کشور ضررده هستند و فرودگاه جدید توجیح اقتصادی ندارد، برخی به دنبال خیانت به اقتصاد مقاومتی هستند و مرکز تحقیقات کشاورزی گاودشت و زمین‌های مرغوب آن تغییر کاربری پیدا کند تا فردی برافتخارات کاذب خود بیافزاید، تخریب منابع طبیعی جایز نیست.

وی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: وزیر جهاد کشاورزی ۴۰۰ هکتار از اراضی گاودشت را که مردم در اختیار جهاد کشاورزی برای امور تحقیقات داده‌اند را به چه مجوزی برای فرودگاه واگذار می‌کنید، در سال اقتصاد مقاومتی به رغم تذکر مقام معظم رهبری و کارشناسان  تبدیل زمین گاودشت به فرودگاه توجیه جغرافیایی و اقتصادی ندارد این کار در حال اجراست.

حجت‌الاسلام روحانی ادامه داد: وزیرجهاد کشاورزی فردی ضعیف است که حتی در مقابل جریان قوی دلالی نمی‌تواند مقاومت کند و با وجود اینکه می‌دانست که پرتقال به اندازه کافی است مجوز واردات پرتقال و مرکبات به کشور داده شد، وزیری که قدرت مقاومت دربرابر زورگوها را ندارد صلاحیت برای مسوولیت ندارد.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی باید از جزء جزء زمین‌های مرغوب کشاورزی استفاده کنند، ابتدا نصیحت می‌کنم و تذکر می‌دهم که این مساله را سهل نگیرند، از استاندار مازندران و نمایندگان مجلس می‌خواهم که در مقابل واگذاری اراضی گاودشت قدرتمندانه مقابله کنند وگرنه با آن‌ها برخوردی شدید می‌شود و مردم خودشان پای کار می‌آیند.

امام جمعه بابل  در پایان با اشاره به اعزام تعداد زیادی از هموطنان به مناطقه راهیان نور اظهار کرد: این سفرها درس‌آموز و  سفرهای معنوی و الهی است، زائران بگردند و آثار شهدا و دفاع مقدس را جستجو کنند و از مناطق معنوی راهیان نور بهره‌مند شوند، راهیان نور فرصت آشنایی با ابعاد دفاع مقدس و سیره شهدا است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين