امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/10 - 20:02 ذخیره فایل ارسال به دوستان
روسیه:

آمریکا درباره جاسوسی از طریق موبایل پاسخ بدهد

به گزارش بابل نوین، سخنگوی وزارت خارجه روسیه پاسخگویی دولت آمریکا درباره افشاگری اخیر سایت ویکی‌لیکس در خصوص جاسوسی سیا از طریق تلویزیون‌ها و گوشی‌های هوشمند را خواستار شده است.

در ادامه جنجال بر سر افشاگری درباره جاسوسی سیا از طریق تلویزیون‌ها و گوشی‌های هوشمند و تلاشش برای نفوذ به نرم افزارهایی چون تلگرام،‌ وزارت خارجه روسیه هم در این باره واکنش نشان داده است.

سه شنبه(سه روز قبل) بود که وب‌سایت افشاگر «ویکی‌لیکس» مجموعه بزرگی از اسناد محرمانه مربوط به سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا را منتشر کرد.

این اسناد نشان می‌دهد که «سیا» از طریق آلوده کردن تلویزیون‌ها و گوشی‌های هوشمند به بدافزارها، اقدام به جاسوسی از کاربران می‌کند.

بر اساس اسناد،‌ سیا به صورت مخفیانه، دوربین و میکروفون تجهیزات الکترونیکی را فعال می‌کند و حتی نرم‌افزار‌های واتس‌اپ و تلگرام هم در معرض جاسوسی قرار دارند.

به نوشته ویکی‌لیکس، سیا از کنسولگری آمریکا در فرانکفورت به عنوان پایگاهی مخفی برای انجام فعالیت‌های سایبری در اروپا، خاورمیانه و آفریقا استفاده می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، امروز جمعه سخنگوی وزارت خارجه از آمریکا خواسته به سوالات موجود درباره انتشار اسناد درباره جاسوسی سیا پاسخ بدهد.

«ماریا زاخارووا» گفت: «مطلوب خواهد بود که سرویسهای اطلاعاتی آمریکا به طور کامل و مناسبی به اسناد منتشرشده پاسخ دهند. اگر این اطلاعات تایید شود، چنین موضوعی تهدیدی بزرگ برای ججان و امنیت بین المللی است».

وی افزود: «اگر این موضوع(افشاگری ویکی لیکس) تایید شود، چنین چیزی اول از همه از منظر تضعیف کردن نظام جاری و کنونی روابط بین الملل، موضوع بسیار خطرناکی است».

منبع:فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين