امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/03/10 - 20:15 ذخیره فایل ارسال به دوستان

آزادسازی ۲ محله دیگر در کرانه راست موصل

به گزارش بابل نوین، منابع عراقی از آزادسازی دو محله دیگر از لوث تروریست‌های داعشی در کرانه راست موصل خبر دادند.
فرماندهی عملیات “قادمون یا نینوى” (نینوا ما می‌آییم) در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای عراقی دو محله دیگر را در کرانه راست موصل آزاد کردند.

عبدالامیر رشیدیارالله فرمانده عملیات نینوا ما می‌آییم گفت: نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم عراق امروز در ادامه پیشروی‌های خود دو محله العامل الأولی و العامل الثانیه را در کرانه راست موصل آزاد کردند و پرچم عراق را بر بالای ساختمان‌های این دو محله به اهتزاز در آوردند.

نیروهای عراقی پیش از این دو محله النبی شیت و العکیدات واقع در کرانه راست موصل را از لوث تروریست‌های داعشی آزاد کرده بودند.

این پیشروی‌ها در حالی ادامه دارد که گروه تروریستی داعش به منظور جلوگیری از پیشروی نیروهای عراقی مقاومت شدیدی از خود نشان می‌دهد.

حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق روز یکشنبه یکم اسفندماه آغاز عملیات آزادسازی کرانه راست شهر موصل را اعلام کرد.

نیروهای عراقی از آغاز این عملیات تاکنون، روستاهای زیادی را از چنگ گروه تروریستی داعش آزاد کردند.

در عملیات آزادسازی کرانه راست موصل، هزاران نفر از نیروهای مشترک عراقی با پشتیبانی بالگردهای نظامی و واحدهای توپخانه شرکت دارند.

نیروهای عراقی ۲۴ ژانویه گذشته (۵ بهمن) کرانه چپ شهر موصل را به‌طور کامل از چنگ تروریست‌های داعشی آزاد کردند.

عملیات آزادسازی نینوا از ۲۶ مهر ماه آغاز شده است و از آن زمان تاکنون نیروهای عراقی اعم از نیروهای ارتش، پلیس فدرال و داوطلب مردمی و پیشمرگه صدها کیلومترمربع و ده‌ها محله در استان نینوا را از چنگ تروریست‌های داعشی آزاد کرده‌اند.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين